Zvenku vypadá jako nejošklivější vila na světě. Odvážní architekti se však postarali o skvostný interiér

Fotografie: Depositphotos

Antivila by cenu za pohledově nejkrásnější dům sice asi nezískala, ale její interiér představuje jinou ligu. Luxusní ligu.

V péči předního německého architekta byla vila rovné čtyři roky. Přesto vypadá, jako kdyby ustrnula ve fázi přestavby. Její stěny ale klamou tělem, protože co je uvnitř, byste určitě nečekali. Stačí projít hlavním vchodem a ocitnete se v betonové, minimalistické oáze.

Moderní, ale tak trochu jinak

Pro moderní architekturu je charakteristické používaní hrubých materiálů, přelévání interiéru do exteriéru, velké pokoje a propojování s přírodou. O jednom takovém domě se střechou ve tvaru motýlích křídel jsme nedávno psali na BydlímeÚtulně. I přes tyto specifické prvky jsou tu tací architekti, kteří dokážou jít proti proudu a s moderními domovy se shodují jen v některých rysech. A jedním takovým je německý architekt Arno Brandlhuber.

Smělý univerzitní profesor je v odborných kruzích podle portálu StylePark známý svou zálibou v netradičních materiálech a popírání trendů. I přes to se jeho Antivila ve městě Postupim setkala s vlnou kritiky. Alespoň tedy od veřejnosti, kritiky dům s výhledem na jezero Krampnitzsee zkrátka ohromil. A proč vila vyvolala tolik emocí? Může za to její vzhled.

Mladá žena si postavila malý dům, o kterém vždy snila. Dokázala to zcela sama a to za minimální náklady

Tvrdé materiály jsou oblíbené

Antivila doslova klame fasádou. Prostory domu původně sloužily jako továrna na spodní prádlo Ernst Lück, do vizionářského hledáčku Arna Brandlhubera se tak dostaly až po roce 2010. Tehdy začala její přestavba na obytný dům. Nicméně při pohledu na ni by jeden řekl, že doposud neskončila. Dům totiž dostal velmi syrový vzhled – šedá betonová fasáda ale alespoň ladí s „okousanými“ rámy oken.

Velmi „šedivý“ je i interiér domu. Arno zde zkombinoval betonovou stěrku, která platí podle webu TVBydlení za hit vnitřních prostor posledních let, s ocelí, kovem a sklem. Veškeré nenosné zdi byly z interiéru odstraněny, aby se tak vytvořil jeden velký, zato minimalisticky pojatý prostor. I přes atypický design se v Antivile nachází tradiční zázemí, tedy kuchyně, jídelna, koupelna a pokoje.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*