Mladá žena si postavila malý dům, o kterém vždy snila. Dokázala to zcela sama a to za minimální náklady

Fotografie: Depositphotos

Fenomén malých domků se nevyhýbá ani požitkářské Francii. Zde si jeden takový sama postavila jistá mladá žena a konečně žije podle svých představ.

Mnoho lidí se během svého života žene za vidinou peněz v dobře hodnocené práci. Pak jsou tu ale tací, kteří zjistili, že je šťastnými dělá něco úplně jiného, a rozhodli se tomu oddat. A Manon z Francie rozhodně patří do této druhé kategorie.

Svoboda a čas pro sebe

Tiny house si staví mladí i staří, někdy v komunitách, jindy zcela mimo civilizaci. Na BydlímeÚtulně jsme třeba psali o mladíkovi, který si postavil tiny house uprostřed lesa. Přesto single žen, které se pustí vlastními silami do takové stavby, tolik není. Francouzka Manon se ale nebála do podobného projektu pustit. V podstatě by se dalo říct, že si k němu sama ušlapala cestičku. Jak uvádí pro MyPositiveOutLooks, za posledních 15 let nebydlela na jednom místě déle než rok.

Pro potřeby svého nomádského života si tak nejdříve přestavěla dodávku, již posléze nahradila malým domkem. Většinu stavebního materiálu i následného vybavení pořídila Manon z druhé ruky. Vedla ji k tomu nejen úspora peněz, ale také ekologická stránka věci. To v kombinaci s tím, že si veškeré práce na domku dělala sama, jí zastropovalo rozpočet na pouhých cca 700 tisíc korun.

Budovu staré školy proměnili na luxusní domov. Unikátní přestavba jim zabrala pouhé 2 roky

I do malého domku se vejde velká knihovna

Tiny house má 6,5 metru na délku, 2,5 na šířku a přes 4 metry na výšku, jak zmiňuje web LivingBigInATinyHouse. Manon v něm bydlí pouze se svými dvěma kočkami, takže celé provedení odpovídá jejím potřebám. Namísto vstupních dveří má terasové dveře nebo, aby mohla vyjít do ložnicového loftu, používá kombinaci schodů a žebříku. Netradiční je rovněž obývací pokoj s rozsáhlou knihovnou přes celou stěnu.

Manon není příznivkyně modulárního nábytku, většina vybavení tak má svou „pevnou“ podobu. I přesto se jí do tiny house vešla kuchyně se standardní výbavou a koupelna se sprchovým koutem a kompostovací toaletou. Díky svému malému bydlení Manon téměř neřeší finance. Svůj volný čas tráví tím, co ji dělá šťastnou, jako je scházení se s přáteli nebo četba knih.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*