Osvědčené způsoby, jak se zbavit mravenců v domácnosti

Máte doma problém s mravenci? Na zahradě se jich nezbavujte, protože tam jsou užiteční. Pokud se vám ale zabydlují doma, je potřeba zakročit. Ale jak se s nimi účinně vypořádat? Máme pro vás typy, jak na to. Navíc pokud máte doma domácí mazlíčky či malé děti, pravděpodobně se budete chtít vyhnout silné chemii. Věřte tomu, že to jde i přírodní cestou! Připravili jsme pro vás návod, jak na to.

Triky našich babiček, které udrží mravence venku

Mravenci mohou přenášet bakterie. Zatímco jediné kousnutí s vámi nic moc neudělá, větší množství už je nepříjemné. Mnoho lidí se mravenců dokonce bojí. Nakonec, kdo by si přál, aby se mu procházeli po obývacím pokoji. Naučte se techniky, jak je rychle a účinně vypudit z domu. Místo insekticidů jsme pro vás připravili přírodní směsi, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Které to jsou?

  • citronová šťáva a slupky
  • lepidlo
  • hrubá sůl, zrnka kávy
  • vonné oleje

Pokud se mravenci do vašeho domova neustále vracejí, najděte místo, kterým se dostávají dovnitř a vymačkejte na tuto oblast citronovou šťávu. Přidejte také slupky z citronu a uvidíte, že od mravenců budete mít pokoj.

Další možností je sáhnout po lepidle. Můžete použít jak tekuté, tak tuhé, zkrátka jakékoliv máte po ruce. Po obvodu balkonu, na práh domova či přímo na mravenčí cestu, která vede do vašeho domova, naneste vrstvu lepidla. Mravencům znemožníte, aby se vůbec dostali dovnitř. Lepidlo funguje na mravence obdobně jako mucholapka na mouchy.

Hrubá sůl je velkým nepřítelem mravenců. Zcela je odradí od toho, aby vstupovali do vašeho domova. Věnujte chvilku času tomu, abyste všechny „díry“ do vašeho domova (dveře, okna) jemně posypali hrubozrnnou solí. Pokus vstupují jinými otvory, dejte sůl i na ně. Obdobně působí i kávová zrna. Nasypte je na obvody zdí a na vstupy, které mravenci používají, aby se dostali dovnitř.

Mravenci nemají rádi silné vůně, použijte je proti nim

Máte rádi vůni levandule či peprmintu? Používáte oleje s touto vůní například do koupele či aromalampy? A věděli jste, že mravence odpuzují? Využijte proti nim jejich slabinu. Umíchejte si následující směs. V půl litru vody smíchejte deset kapek levandulového a dvacet kapek peprmintového vonného oleje. Dobře promíchejte a nastříkejte na vchody mravenců. Uvidíte, že už se nevrátí.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]