Učitelka v důchodu se rozhodla pro radikální změnu. Přestěhovala se do starého přívěsu a nic jí tam nechybí

Vlastní bydlení lze pořídit z rekreačního přívěsu
Fotografie: Pexels

Život v tiny house si zvolila rozvedená učitelka v důchodu. K přestavbě na svůj nový domov využila starý přívěs, který jí daroval soused. S malým prostorem je naprosto spokojená

Když se Brigitte rozvedla, bylo jí 62 let. A situace byla taková, že potřebovala nové, samostatné bydlení. Bývalá učitelka pochopila, že rozvodem život nekončí, a hledala možnosti, jak bydlet útulně, plnohodnotně a levně. A sama ve svém. Když si přečetla něco o malých domcích, rozhodla se rychle. Na pozemku kdysi společného domu si nechala postavit tiny house, který bude pro její nový život dostačující. K přestavbě přispěla i vlastním přičiněním, uvádí web MadlyOdd.

Seniorka chtěla malé, ale vlastní bydlení

Brigitte se chtěla do rekonstrukce i sama zapojit. Protože však o stavbách a interiérech nic moc nevěděla, obracela se na odborníky a studovala vše potřebné na internetu. Najednou tu byla místo učitelky v důchodu pilná studentka. Za každou cenu chtěla totiž získat svůj vlastní prostor. Někdo ze známých jí doporučil stavitele, který momentálně neměl práci, takže mohli začít okamžitě a pracovat každý den. A ve dvou. Občas pomohli i přátelé. I tak však rekonstrukce trvala přes rok.

Přívěs, z nějž se stal Brigittin domov, měřil pouhých 2,4 x 2,4 metru. Zrekonstruován byl ovšem tak, že v něm bylo možné trvale žít. A v případě potřeby s ním i cestovat, neboť tento typ nepotřebuje zvláštní povolení. Z původního přívěsu zbyl vlastně jen podvozek, uvádí web HomeHacks. Na něm byla vytvořena konstrukce z dřevěných hranolů. Přibyla i plechová sedlová střecha zakončená okapem, aby bylo možné zachytávat dešťovou vodu a Brigitte ji mohla používat jako užitkovou. Pitnou vodu si žena napouští z přípojky na hlavní budově.

Celý domek, a to zvenčí i zevnitř, obložili stavitelé dřevěnými palubkami. Brigitte neváhala přiložit ruku k dílu ani při používání nářadí. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás zveřejnili také příběh o tom, jak se vdova přestěhovala do komunity s malými domky.

Starší dáma se rozhodla ušetřit výměnou pronájmu za vlastní bydlení. Interiér si zařídila podle svého

Všechno jde, když se chce

Interiér si odvážná seniorka Briggite navrhla sama a vybavila ho podle potřeb svého životního stylu. Okna a dveře nechala umístit na jednu stranu přívěsu, a tak jí druhá stěna poskytla dostatečnou plochu k veškerému zařízení. Vznikl tu obývací pokoj s multifunkční sedačkou, na níž mohou přespávat hosté. Je tam i stůl, pod nímž je umístěno piano. Kuchyňka je malá, ale praktická a víceúčelový prostor s umývadlem je oddělen závěsem. V podkroví se nachází ložnice, kde Brigitte spí a medituje.

Tento tiny house poskytuje bývalé učitelce vše, co ke svému životu potřebuje. Veškeré náklady činily 30 tisíc dolarů (asi 700 tisíc korun) a tento projekt je důkazem, že i s omezeným rozpočtem a minimálním prostorem může vzniknout útulný a funkční domov.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*