Jednoduché triky, díky kterým jarně doladíte interiér

Máte dojem, že vašemu stávajícímu interiéru něco chybí nebo pouze přemýšlíte, jak přeladit na jarní atmosféru? S hlavním vybavením toho asi moc nezmůžete a určitě nemá smysl kupovat nový nábytek.

Mnohdy stačí jarní úklid a drobné vychytávky, díky kterým se váš domov změní k nepoznání. Jak na to? To se dozvíte hned o několik řádků níže.

Zkraťte záclony

I drobnosti, nad kterými mávnete rukou, mohou přinést nečekanou změnu. Zkuste zkrátit záclony. Vpusťte do interiéru více světla. Mít okna úplně bez záclon není pro každého, proto zkuste záclony zkrátit a na okenní parapet umístit květináče s jarním motivem.

Buď květináče veselých pastelových barev anebo jiné, které budou ladit s interiérem a lahodit vašemu oku.  Záclonu nemusíte zkracovat do půli oken, stačí o 30 cm. Nejsou-li kytky zrovna pro vás tím pravým ořechovým, ozdobte parapet jarní dekorací – věnečky, ptáčci, motýlci, poházené sušené okvětní lístky, které mimo jiné provoní domov.

Kuchyně

Máte-li malou kuchyni, mohou působit docela chaoticky i obyčejné magnetky poházené na lednici. Divili byste se, jak kuchyňka dostane rázem řád, když magnetky setřídíte na jednu stranu a na uchycení důležitých poznámek umístíte na lednici jeden větší magnetický pořadač se sponou, kde vše důležité připnete. Případně si poznámky dávejte na boční stranu lednice a přední část opatřete magnetickou dekorací. Může se jednat o kytku, ovoce, přírodu.

Věci na policích v celém bytě umístěte do košíčků a seřaďte. Jsou to sice drobnosti, ale právě díky nim doladíte interiér, který může působit chaoticky. Košíčky můžete vyrobit nebo koupit.

Předsíň

Míváte boty poházené po celé předsíni? Chyba! Vše vyřeší stylový botník, vhodné osvětlení, kytka na polici. Pokud máte předsíň malinkou a všechny boty se do botníku nevejdou, kupte si nástěnný věšák na obuv. Nezabere vám místo a pověsíte na něj až 24 párů obuvi.

Pryč s huňatými materiály

Vyměňte teplé a huňaté bytové textilie za vzdušné. Ať už se jedná o polštáře na sedací soupravě, přehozy, chlupaté koberečky a další zimní materiály. Použije svěží barvy a prodyšné, lehké materiály. Nezapomínejte také na povlečení v ložnici.

Přírodní prvky

Důležitou součástí každého interiéru jsou kytky. Až už ty v květináčích nebo ve vázičkách. Svůj domov však můžete doplnit o další dary přírody, jako jsou kamínky, oblázky, mušličky, větvičky, které si domů přinesete z procházky.

Nalepovací 3D dekorace

Výhodou nalepovacích dekorací je jejich nízká pořizovací cena a fakt, že tak jak je snadno umístíte, je zase snadno sundáte. Tudíž váš domov může rozveselit hejno barevných ptáčků, motýlků nebo kytky. Umisťují se buď přímo na zeď, ale i na sklo, zrcadlo, dveře, futra a kdekoliv se vám zachce.

Obrázek: pixabay.com