Mince v mrazáku prozradí, zda jsou potraviny stále čerstvé. Stačí ji vložit do sklenice s ledem

Fotografie: BydlímeÚtulně

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a otestujte kvalitu zmraženého jídla. Budete mít stoprocentní jistotu, jestli je jídlo ještě poživatelné, nebo rovnou na vyhození.

Při odjezdu na dovolenou nejspíš vypínáte všechny zásuvky a zastavujete vodu ve snaze co nejvíc ušetřit a zamezit případné katastrofě. Ledničku s mrazákem však jen tak vypnout nemůžete. Tento jednoduchý trik vám dokáže ušetřit spoustu peněz a jediné, co k tomu budete potřebovat, je jedna obyčejná mince. Vyzkoušejte také tento geniální trik a otestujte si kvalitu skladování potravin v mrazáku.

Otestujte si kvalitu potravin

Před odjezdem na dovolenou téměř nikdo nevyprázdní ledničku a mrazák, aby tento spotřebič mohli na delší dobu vypnout. Nikdo se však nechce vrátit domů ke zkaženým zbytkům uvnitř ledničky. Naštěstí existuje jednoduchý trik, pomocí něhož můžete otestovat, zda je třeba jídlo z mrazáku okamžitě vyhodit, nebo ho s klidem můžete skladovat i nadále. Ušetříte si tím obavy i peníze za zbytečně vyhazované jídlo.

Stačí vám hrnek s vodou a mince

Abyste jídlo uvnitř mrazáku otestovali, nepotřebujete nic jiného než pár pomůcek ze své domácnosti. K tomuto triku si připravte jeden hrnek, jakoukoliv minci a vodu. S tímto trikem si budete moci užít dovolenou, aniž byste si museli lámat hlavu nad jídlem, které jste nechali v mrazáku. Tento geniální trik vyřeší otázku ohledně skladování jídla za vás.

Jak otestovat potraviny v mrazáku

Tento trik je opravdu velmi jednoduchý a ušetří vám spoustu problémů i nejistot. Při odjezdu na dovolenou nebo v případě delší nepřítomnosti vložte do mrazáku hrnek s vodou a nechte ji zamrazit. Následně na vrch zmrzlého ledu položte jakoukoliv minci. Dveře mrazáku zavřete a nechte je tak. Po příjezdu z dovolené budete mít jasný důkaz, zda je jídlo v mrazáku stále ve skvělé formě.

mince
Fotografie: Piqsels

Jak test s mincí funguje

Jakmile se vrátíte z dovolené, vyjměte hrnek s mincí a ledem a zkontrolujte, kde se mince momentálně nachází. Pokud je mince na dně hrnku, znamená to, že se všechno jídlo v mrazáku v důsledku dlouhodobého výpadku proudu zcela rozmrazilo a následně zamrazilo. V tom případě je veškeré jídlo na vyhození. Pokud najdete minci na vrchu ledu nebo uprostřed hrnku, aniž by na ní byla další vrstva ledu, znamená to, že je veškeré jídlo v mrazáku stále stejně zamraženo jako před vaším odjezdem.

Zdroj: Novi

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]