Vynalézavé hospodyně moc dobře vědí, proč rozřezávají jednorázové papírové utěrky napůl. Výsledek předčí všechna očekávání

Fotografie: BydlímeÚtulně

Při úklidu lze využít různé věci, například všelijaké pomůcky nebo přípravky. Pokud si však vyrobíte tento čistič, můžete s ním uklízet všechny povrchy.

Úklid není zrovna oblíbenou činností mnoha lidí. Kdo si však pravidelně doma dělá pořádek, má poté méně starostí a nad úklidem stráví mnohem kratší dobu. Jestliže neradi používáte různé prostředky při utírání různých povrchů, vyrobte si všestranný produkt, který můžete využít na otírání jakýchkoli materiálů.

Většina lidí se snaží si práci ulehčit

Kdo by neměl rád domácí spotřebiče, které lidem ulehčují práci. Díky těmto přístrojům nemusíte umývat nádobí ručně, vysávat všechny pokoje, nebo dokonce umývat okna. Dnešní doba plná moderních technologií dává člověku možnost být pohodlnější a svůj čas využívat jinak.

Bohužel se však ještě nebylo vynalezeno zařízení, které by za vás utřelo prach z poliček či setřelo skvrny na kuchyňské lince, zkrátka by za vás otíralo povrchy. Dobrou zprávou je ale to, že z papírových utěrek si můžete vyrobit speciální prostředek, s nímž lze otírat jakékoliv povrchy. Tímto způsobem si uděláte úklid jednodušší.

Smíchejte několik surovin

Abyste si mohli vyrobit speciální prostředek na otírání povrchů, vezměte si k ruce sklenici. Do ní je třeba nalít 300 ml vody, 1 polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí a 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku. Kdo chce, může do směsi přidat ještě 20 kapek oblíbeného esenciálního oleje, který přípravku dodá krásnou vůni.

Fotografie: Pixabay

Jakmile budete mít směs umíchanou, připravte si vhodnou uzavíratelnou nádobu. Do té natrhejte papírové utěrky a poté všechny zalijte touto tekutinou. Až budete mít dózu úplně naplněnou, zavřete ji a uskladněte na místě, kam si dáváte prostředky na úklid. Velikou výhodou těchto vlhčených utěrek je to, že je můžete používat na jakékoliv povrchy a klidně s nimi můžete utírat i prach.

Zdroj: Cpykami

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]