Po 20 letech si splnila svůj dětský sen. V maličkém domě si užívá prosluněný interiér i balkon

Fotografie: Cavajunky / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Malý dům si Tyshae vysnila už ve svých 12 letech. Avšak ne každý, když vyroste, je schopen svoje přání zrealizovat jako ona. Využila dokonce své náčrtky z dětství.

Tyshae, které je dnes 32 let, měla ohledně bydlení svůj sen – její dům a domov měl být maličký. Myslela na to od svých dvanácti let, kdy viděla obydlený a vkusně zařízený tiny house. Se svou rodinou žila ve velkém prostorném domě, a už tehdy věděla, že její cesta má vést jinudy. Mezitím Tyshae dospěla, vystudovala a zabývala se kariérou masážní terapeutky, uvádí web MyPositiveOutlooks. Až nyní se jí podařilo získat svůj vysněný malý dům, kvůli němuž dokonce opustila i svůj současný domov v Kalifornii.

Tyshae si plní své dětské přání

Tyshae spolupracovala s Indigo River Tiny Homes, což ji přivedlo do malé vesničky v Dallasu (Texas), a její dětské vize o bydlení v malém domku se vrátily. Pořizovací cena jejího domku činila 85 tisíc dolarů (asi 2 mil. Kč). Při návrhu interiéru použil stavitel i Tyshaeiny náčrtky z dětského deníku. A protože Tyshae v současnosti pracuje jako cvičitelka jógy, osobní trenérka, masérka a životní kouč, potřebovala, aby k těmto účelům byly v domku vyhrazené prostory. A vešlo se opravdu všechno, co tato žena k životu i práci potřebovala.

V přízemí se nachází prostorná kuchyně se sporákem, lednicí, velkým dřezem i pracovním prostorem. Vešel se i jídelní stůl pro 2–3 osoby a pěkný odpočinkový kout se sedačkou a televizor. Ten je mimochodem umístěn na stolku pod schodištěm – geniálně využité místo. Našlo se i místo pro masážní lehátko a prostor na jógu a meditaci, píší na webu TinyHomeTours. Koupelna je minimalistická, ovšem to neznamená, že neobsahuje vše, co člověk v každodenním životě potřebuje: sprchový kout, kompostovací WC, umývadlo.

Manželé si na důchod postavili krásný malý domek. Zařídili si elegantní a zároveň praktický interiér

Tiny house má i balkon a verandu

Po schodišti se vstupuje do podkroví. Tam má Tyshae široké a pohodlné lůžko a také dostatečně velkou skříň. Interiér je světlý a vzdušný, okna po obvodu doplnilo jedno střešní okno. Po celém domku je spousta polic i skrytých úložných míst. Tiny house má dokonce balkon, na nějž je přístup z ložnice; tam Tyshae cvičí svůj každodenní pozdrav slunci. Před domem je veranda s grilem a po straně domku menší pozemek. Prozatím je na něm jen tráva, ale majitelka má v úmyslu zde vysadit ovoce a zeleninu a vytvořit pěknou zahradu.

Tyshae je nyní nadmíru spokojená – vyplatilo se jí držet se svého snu, a nakonec si ho splnit. Tiny house si pořídili i manželé v důchodu a podařilo se jim tak snížit výdaje na minimum. I o nich jsme na BydlímeÚtulně psali. Tito lidé vám mohou být inspirací k novému přístupu k bydlení. Dá se tak významně ušetřit na výdajích a peníze můžete vložit do smysluplnějších aktivit.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*