Pánský styl bydlení nemusí být nutně nevkusný aneb v čem se liší pánský styl bydlení od dámského

Nezřídka se stává, že kupovat s partnerem společně nábytek a interiérové vybavení, jako je nová kuchyňská linka, dveře, policové sestavy – je docela oříšek. Pokud se na všem úplně shodnete, pak máte velké štěstí. Většinou se ženě líbí něco jiného, než muži. Nakonec oba vždy dojdou určitého kompromisu, ale pokud by si měl jeden či druhý zařizovat interiér pouze s přihlédnutím na vlastní vkus a požadavky, interiéry by si moc podobné nebyly.

Většina žen se domnívá, že pokud by bylo pouze na muži, vypadal by interiér asi takto: pohodlná sedací souprava, TV stolek samozřejmě i s hodně velkou televizí, herní konzole, poházené oblečení, konferenční stoleček s použitým nádobím…zkrátka jen to důležité pro něj a nepořádek. Možná, že někteří muži to tak mají, ale najdou se i tací, kteří mají lepší vkus než žena a velmi jim záleží na tom, jak bydlí. Pravdou je, že tito muži mají interiér zařízen jinak než ženy, ale rozhodně ne hůř.

Jednoduchost

U pánů nečekejte roztomilé dekorace a přehršel fotografií s dětičkami. Dávají přednost jednoduchým liniím. Interiér mužů nebývá moc složitý, spíš se vyznačuje jasným stylem, surovými kousky, výraznými barvami a přednost dávají modernímu stylu nad vintage apod. Je nepravděpodobné, že u nich najdete pastelové barvy, roztomilé obrázky a dekorace, polštářky, vystavenou keramiku. Chlapi prostě nemají potřebu dekorovat a volí spíš věci, které jsou účelné a praktické.

Interiér podle osobnosti

Zatímco u sportovce najdete zaručeně nějaký koutek na cvičení a činky, muzikant bude mít hudební nástroje a jiný knihovnu. Jejich bydlení vypovídá většinou hodně o jejich životním stylu a zálibách. Preferují spíš minimalizmus, protože si vystačí s postelí, nočním stolkem, konferenčním stolkem, pohovkou, jednou šatní skříní a komodou. Co se týče postele, bude opět praktická a hlavně bytelná s pohodlnou matrací.

Moderní elektronika

Kde neváhá muž investovat je elektronika. Ať už se jedná o televizor, domácí kino a jiné vymoženosti dnešní doby včetně různých světelných vychytávek. Mnozí z nich si pobyt doma zpříjemní falešným anebo pravým krbem. Pokud jde o muže, který si rád dá tu a tam s kamarády něco ostřejšího, pak nebude chybět ani bar, který rozhodně nebude prázdný.

Kuchyně

Tak tady hodně záleží na tom, jak se muž staví k vaření. Ale i ten, kterého nebaví stát v kuchyni si občas alespoň ohřeje párek a uvaří kafe nebo čaj. V takovém případě si vystačí s málem, ale přednost dá kvalitě. Ať už jde o nádobí, kávovar či elektrickou indukční desku. Lednice nebude patrně velká a asi ne plná, ale rozhodně nebudou chybět oblíbené potraviny. Místo klasického stolu volí muži bar s vysokými židlemi anebo malý jídelní stolek pro dva někde v koutku. Barvy v kuchyni jsou často šedá, modrá nebo bílá a oblíbené je i dřevo, cihla či kámen. Nevyhýbají se však ani sklu a betonu, který je momentálně hodně IN.

Obrázky: cameta.club, photo-suit