Pěstujte okurky jako zkušení zahradníci a užijte si rekordní úrodu z 1 m². Celý postup je banální

Fotografie: Depositphotos

Okurka je tykvovitý typ zeleniny, má příjemnou chuť a hodí se jako příloha ke spoustě jídlům. A domácí okurky jsou ještě lepší, pokud si je umíte dobře vypěstovat.

Pěstování okurek v pytlích není vůbec těžká věc, a dokonce se doporučuje jako jedno ze základů pro zahradníky začátečníky. Pytle na pěstování je i docela praktické řešení pro lidi, kteří nemají zahrádku a možnost pěstovat mají pouze na balkóně nebo terase a nechtějí pěstovat ve velkém. To ale nemusí znamenat, že by úroda měla být mizivá, pokud okurky pěstujete správně.

Nejvhodnější půda pro okurky a jak vybrat správný pytel

Okurky opravdu vydatně plodí, pokud je půda pod nimi odvodněná a úrodná. Výhodou pěstování v pytlích je fakt, že v zahradnických obchodech najdete celé sady, pro které je substrát speciálně vybrán. Obvykle se jedná o kombinaci uvolňujícího se hnojiva a úrodné půdy. Pokud budete vybírat správný substrát pro okurky, věnujte pozornost hlavně pH substrátu, který je důležitý pro úrodnost.

Nyní se přesuneme k výběru pytle. Před nákupem se nejprve rozhodněte, co v něm chcete pěstovat. Pro nejlepší podmínky pěstování okurek vyberte pěstící pytel o objemu 50 litrů. Pěstitelské pytle jsou vyrobeny z netkané textilie, která je ideálním materiálem, protože je mnohem prodyšnější. Rostliny se díky tomu více provzdušní a lépe porostou, a úroda tak je mnohem větší.

Jak správně okurky v pytlích pěstovat?

Ideálním časem pro zahájení pěstování okurek je druhá polovina května, aby mladé okurky nebyly vystaveny chladnému počasí. Než nasypete substrát do pěstitelského pytle, pořádně jím protřepejte, aby se substrát provzdušnil a zkypřil. Okurky se v substrátu budou lépe aklimatizovat. Substrát opatrně vysypte do pytle, a trochu prohrabte a urovnejte. Do obejmu 50 litrů můžete dát maximálně 2 sazenice okurek. Do půdy udělejte malé prohlubně, zasaďte sazenice a půdu opatrně zahrabejte zpět. Poté vydatně zalijte.

Fotografie: Pixabay

Na dně pytle udělejte několik malých otvorů, aby mohla přebytečná voda odtékat. Pytle postavte nejlépe na nějaké tácky, pokud pěstujete v bytě. Určitě by vás nepotěšila voda na podlaze nebo na balkoně. Umístěte okurky v pytlích na místo, které bude chráněné před větrem a před přímým slunečním zářením. Mějte na paměti, že při opravdu horkém počasí je nutné okurky udržovat stále ve vlhkosti a je nutné je zalévat častěji.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]