Plíseň na zdech odstraní i běžné věci. Použít lze například ocet či peroxid vodíku

Mít doma plísně na zdech je nejenom neestetické, ale také nebezpečné. Může to způsobit mnoho nemocí. Jenom proto, že se nebezpečné mikroorganismy dostávají do vzduchu a do kontaktu s námi. Pokud se plísně objevují, je třeba zajistit jejich rychlou a také efektivní likvidaci. Jak na to? Je to jednodušší, než se zdá.

Běžný ocet

Plíseň na zdech dokáže snadno eliminovat něco tak obyčejného, jako je ocet. Jeho unikátní schopností je zabíjet různé mikroorganismy, a tak se k danému účelu hodí více než dobře. Nejjednodušší je nalít ocet do rozprašovače a potom v dostatečném množství aplikovat na problémová místa. Nechte uschnout a pokud plíseň nemizí, klidně zopakujte. Výsledkem budou stěny, které budou zase dokonale čisté, bez líně mikroorganismů.

Ocet a borax

U octu ještě zůstaneme. Tentokrát ve variantě, kdy bude zředěný a doplněný boraxem. To je látka, která se dá bez problémů koupit. Správným poměrem je čtvrt hrnku octa, který se smíchá se dvěma hrnky vody. K tomu se přidají dvě polévkové lžíce boraxu. Po rozmíchání vznikne směs, kterou rozstřikovačem jednoduše aplikujete. Během aplikaci doporučujeme používat gumové rukavice a roušku, která ochrání vaše dýchací cesty. Následně důkladně vyvětrejte, aby zeď brzy vyschla a abyste z místnosti odstranili i zbytky tohoto čističe, který bude v ovzduší.

Olej z čajovníku

Používáte ho hlavně při péči o pleť a vlasy? Má ještě jeden zajímavý klad. Umí řešit plísně na zdech. Stačí použít dvě polévkové lžíce tohoto oleje, které smícháte se dvěma šálky vody. Opět doporučujeme nastříkat přímo na plíseň a nechat působit, dokud vše neuschne. Ochrana v tomto případě není třeba, protože olej z čajovníku je zcela nezávadnou přírodní látkou.

Peroxid vodíku

Nejenom na barvení vlasů, nebo dezinfekci ran. Lze s ním dezinfikovat také stěny. Sáhněte pro něho do své lékárničky a aplikujte ho tam, kde se plíseň tvoří. Nechte působit asi patnáct minut a poté smetáčkem odstraňte plíseň, která půjde snadno dolů. Tato metoda je vzhledem k ceně peroxidu určena spíše na menší místa, kde se plíseň teprve začíná objevovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]