Vyčistěte žehličku od spálenin snadno za pár minut. Zkušená hospodyňka prozradila, jak na to

Fotografie: Freepik

Občas se stane, že se kvůli vysoké teplotě vaše žehlička spálí a objeví se na ní skvrny. V zásadě nejde o nic hrozného, ale problém může nastat při žehlení dalšího oblečení. Tyto tmavé skvrny totiž mohou špinit a poškodit tak látku.

Z toho důvodu se vyplatí udržovat žehličku v čistotě. V článku najdete návod, jak si poradit s těmito spáleninami a navrátit žehličce její perfektní čistotu pro spolehlivé použití.

Co budete potřebovat?

Návod na vyčištění žehličky je jednoduchý a potřebovat budete jen několik běžných surovin. V žádném případě nemusíte kupovat žádné speciální a drahé přípravky. Doma si totiž vyrobíte překvapivě účinnou čisticí směs. Připravte si následující věci:

  • Aspirin nebo lépe s obsahem paracetamolu
  • Pinzeta
  • Hadřík

Ano, zní to možná podivně, ale pro očištění spálenin skutečně využijete léky s obsahem aspirinu nebo paracetamolu. Pro ošetření špinavé žehličky si tedy připravte výše uvedené ingredience.

V první řadě zahřejte plochu žehličky na maximální teplotu. Během celého procesu čištění dávejte důkladný pozor, ať se nespálíte, protože povrch žehličky bude skutečně horký. Hlavně vypněte na žehličce funkci páry, jinak se opaříte. Pro úspěšné čištění musí být navíc povrch žehličky suchý.

Pokud je žehlička hodně špinavá, budete potřebovat možná více než jenom jeden prášek pro její očištění. Na rozehřátou žehličku opatrně s pomocí pinzety přiložte tabletku. Ta se začne na horké ploše žehličky tavit.

S tím, jak dochází k rozpouštění tabletky, probíhá chemická reakce, během které se rozpouští nejenom samotný prášek, ale také zaschlé spáleniny. Potom, co tímto způsobem ošetříte celý povrch, zbývá setřít nečistoty opatrně hadříkem. Stále dávejte pozor, ať se nespálíte. Během rozpouštění aspirinu se může uvolňovat nepříjemný zápach, takže si pro čištění žehličky připravte otevřená okna.