Zabavte se činnostmi na zahrádce a vytvořte si svou oázu klidu

Jaro máme tady a s ním i spoustu práce na zahrádce. Možná to bude znít divně, ale v době karantény to řada z nás jen uvítá. Je to možnost, jak se zabavit a být přitom venku na sluníčku a pochytat vitamín D. Konečně můžete na zahradě pracovat společně se svou rodinkou a zapojit i děti.

Čištění nářadí

Než začnete cokoliv podnikat, je vhodné očistit a zkontrolovat stav nářadí. Některé bude možná potřebovat i drobné opravy.

Mimo nářadí věnujte pozornost také veškerým květináčům a truhlíkům. I ty bude potřeba umýt a připravit.

Úklid zahrady

Jako další krok se můžete pustit do celkového úklidu zahrady. Posbírat spadané větvičky, vytrhat plevel, ostříhat a odstranit polámané větve, posbírat případný nepořádek a celkově připravit zahradu na další práce.

Sudy na dešťovou vodu

Připravte si i sudy nebo barely na zachytávání dešťové vody. Pořídit si můžete i filtr. Dešťovou vodu pak můžete používat nejen k zalévání, ale i k úklidu. Mimo jiné rostliny dešťovou vodu zbožňují a daří se jim lépe.

Vyrobte si značky

Využít můžete i svou kreativitu nebo tímto úkolem zaměstnat děti. Značky lze vyrábět z úlomků cihel ze stavby, kamenů, starých vařeček, které v kuchyni už nevyužijete, dřívek. Díky značkám budete vědět, kde je co přesně zasazeno.

Krmítko a fontána pro ptáčky

Pokud žádné krmítko nemáte ani fontánku pro ptáčky, můžete se opět zabavit a něco sami vyrobit. Na internetu je spousty návodů. A pokud žijete na místě, kde lze zahlédnout i veverky, i těm můžete ze dřeva něco stlouci. Momentálně si lidé na zahradu umisťují i hmyzí domečky.

Venkovní nábytek a další zábava

Venkovní nábytek umyjte a podle potřeby jej můžete i vylepšit. Natřít barvou, ušít nové potahy. Zkontrolujte a připravte i další zahradní pomůcky, jako jsou trampolíny, houpačky, skluzavky pro děti.

Výsadba

Mimo sekání trávníku a přípravy půdy se již můžete pustit do výsadby ovoce, zeleniny, bylinek, květin, keřů, stromků. Půdu je vhodné prokypřit, aby získala kyslík a dodat živiny. Sázet můžete přímo do země nebo do truhlíků, to už záleží na vašich možnostech a preferencích.

Připravená zahrádka se vám odvděčí tím, že vám poskytne místo k zaslouženému odpočinku a relaxaci.

Fotografie: Pixabay