Plynový sporák vyžaduje specifické čištění, které není složité

Kdo má indukci nebo sklokeramiku, ten zvládne čištění snadno. Co ale v případě, že máte plynový sporák? Tady už to může být horší, ale ne nemožné. Stačí jenom několik osvědčených postupů a i ten může být jako nový. i přesto, že to není hladká skleněná plocha, jako u zmíněných dvou možností, což jejich údržbu celkem výrazným způsobem usnadňuje.

Stačí jenom pár věcí

Aby se vám plynový sporák povedlo vyčistit úplně dokonale, je třeba vědět, jak si poradit se samotnými rošty, které jsou obvykle nejvíce zaneseny od nečistot. Aby byly jako nové, připravte si amoniak, který nalijete do lahve s rozprašovačem.

Dále už vám stačí jenom několik klasických igelitových sáčků. Pokud máte, můžete se pustit do práce.

Postříkejte jednotlivé rošty

Jako první rošty sundejte ze sporáku a dejte je například do dřezu, nebo jinam, kde budou moci být postříkány amoniakem. Při jeho použití si chraňte ruce, ale také oči. Když jste připraveni, tak rošty touto látkou důkladně postříkejte. Potom je vezměte a uzavřete je do jednotlivých plastových sáčků. Kvůli tomu, že amoniak nebude odtékat, nemá kam, tak i proto, že nebudete muset čichat nepříjemný zápach této chemické látky.

Za čtvrt hodiny je hotovo

Takto nechte rošt v sáčku asi 15 minut. Potom ho opatrně vyndejte a začněte ho mechanicky čistit hadříkem, houbičkou nebo kartáček. Nečistoty půjdou jako zázrakem dolů. Potom už stačí jenom opláchnout a nechat oschnout. Tu nejrizikovější a nejvíce problémovou část, kterou váš plynový sporák obsahuje, máte čistou.

Jak dočistit zbytek?

Zde vám jednoduše pomůže několik klasických a univerzálních metod. Doporučujeme třeba obyčejný jar, stejně jako může pomoci pasta z jedlé sody a šťávy z citronu. Takto odstraníte nečistoty přímo na sporáku, ten potom otřete čistým vlhkým hadříkem a také necháte oschnout. Následně vše sestavíte zpět a tato nenahraditelná část kuchyně bude opět jako nová.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]