Pokojové rostliny jsou důležitou součástí bytového vybavení – likvidují totiž elektrosmog

Věděli jste, že například břečťan nejenže čistí vzduch, ale také neutralizuje negativní vliv elektrosmogu? Počítače, mobily, TV, tablety – veškerá elektronika má kolem sebe tzv. elektromagnetické pole, kterému se říká elektrosmog. I když nejde o smog jako takový, našemu zdraví rozhodně nijak neprospívá. Je tudíž vhodné jej eliminovat.

Škodlivost záření elektrospotřebičů není žádnou novinkou a dá se mu částečně bránit. S tím pomáhají pokojové rostliny. Ty nejenže čistí ovzduší od toxinů, ale i elektrosmogu. Veškeré zdravé pokojové rostliny podporují pozitivní energii v prostoru, kde se nacházejí. Mít pokojové rostliny se velmi doporučuje, ovšem v ložnici je zapotřebí obezřetnosti. Do ložnice se ne každá rostlina hodí a některé mohou způsobovat poruchy spánku či špatné usínání.

Umístění kytek

Spíš než do ložnice umístěte kytky před ložnici – předsíň, obývák. Květiny jsou vítaným společníkem. Jednak znamenají kousek přírody v bytě, a také čistí ovzduší. K nejcennějším květinám v domácnostech patří chryzantéma, pivoňka, magnólie, lotos. Ovšem energeticky podpoří prostor jakákoliv zdravá rostlina. Na co si dát pozor, jsou některé rostliny s jedovatými účinky a nemocné rostliny, které moc pozitivního nepřináší. Co se týče elektrosmogu, je dokonalou rostlinou břečťan.

Břečťan

Nezřídka můžete vídat i celé domy obrostlé břečťanem. Tato plazivá rostlina má velmi kladné účinky na dýchací ústrojí a dokáže pomoci i s dusivým kašlem. Břečťan je dokonce ve feng shui považován za krále rostlin. Pozitivně působí na celý objekt, uvnitř čistí vzduch a neutralizuje negativní vliv elektrosmogu. Pravdou je, že z praktického hlediska to asi není pro každého. Takto obrostlý dům je útočištěm různého hmyzu, zejména pavouků. Pokud se tedy nehrnete do toho, aby vám břečťan zakrýval celý dům, umístěte si ho alespoň v bytě.

Tlustice

Další skvělou rostlinou je tlustice, která je na údržbu nenáročná. Jediné co potřebuje, je dostatek slunečního svitu. Ideální místo pro ní je tedy okenní parapet. Tlustice má mimo jiné o pověst, že přitahuje peníze.

Vliv elektrosmogu na lidský organismus

Vliv elektrosmogu můžete poznat podle různých symptomů: nervozita, nevolnost, bolesti hlavy a očí, podrážděnost, nespavost.

Obrázek: pixabay