Pokojové rostliny, které jsou nebezpečné pro domácí mazlíčky. Pokud je máte doma, okamžitě se jich zbavte

Fotografie: Unsplash

Vaše nejoblíbenější rostliny, které doma pěstujete, mohou být ve skutečnosti toxické pro vaše čtyřnohé miláčky.

Krásně vypadající zeleň je snadný způsob, jak si do domu přidat trochu více barev a přírody. Tyto rostliny také do místnosti vnesou čerstvý vzduch a atmosféru. Ale asi nikdy nikoho nenapadla otázka, jestli jsou pokojové rostliny bezpečné pro vaše mazlíčky? No, jenže odpověď na tuhle otázku vás asi nepotěší, protože některé „pokojovky“ mohou být pro zvířata toxické. Podívejte se s námi, jaké rostliny vašemu chlupatému mazlíčkovi neublíží.

Maranta

Tato pokojová rostlina, původem z tropů, je asi nejčastější a nejoblíbenější rostlinou, kterou si lidé domů pořizují. Při správné péči může mít maranta opravdu výrazné listy se vzorem rybích kostí a nádechem červené barvy. Tato rostlina má také uklidňující a čistící účinky.

Fotografie: Unsplash

Sukulenty

Sukulenty získaly velkou popularitu díky jednoduché péči a zajímavým tvarům. Sukulenty jsou také schopné přežít ve vysokých teplotách a vodu potřebují jen jednou za měsíc. Prostě takové nenáročná rostlina.

Tilandsie

Tilandsie jsou drobné rostliny, které mají neuvěřitelné nízké nároky na údržbu. Bez jakékoliv námahy vám pomohou udělat elegantní domov. Nejlépe se jim žije v nějakém teráriu. Ale pozor! Jsou opravdu hodně náchylné k dehydrataci, takže je nesmíte zapomenout ponořit do vody přibližně každé dva týdny.

Fotografie: Unsplash

Palma Areka

Tato svěží rostlina má listy podobné peří, je vysoká a vyžaduje opravdu malou údržbu. Pro mazlíčky je bezpečná a prospívá na světle a potřebuje zalít pouze jednou za týden. Nevystavuje ji ale přímému slunečnímu záření.

Boston fern

Rostlina podobná kapradině, snadná na údržbu, která dodá malým prostorům větší rozměr. Nejlépe se jí daří v jasném, nepřímém světle, a přestože by měla být stále vlhká, zvládne i sušší podmínky. Doporučuje se rostlinu lehce zalévat jednou až dvakrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Orchidej

Existuje mnoho odrůd této rostliny, takže si můžete vybrat, kterou si pořídíte. Orchideje jsou vhodné pro mazlíčky, snadno se vám o ni bude starat a má krásně barevné květy. Většinou vytváří odstíny fialové, bílé a modré.

Pilea Peperomioides

Této rostlině se také někdy říká „rostlina UFO“, protože její listy jsou zářivě zelené a připomínají létající talíř. Je to ideální doplněk do jakékoliv domácnosti, je nenáročná a vypadá opravdu krásně.

Fotografie: Unsplash

Zelenec chocholatý

Zelenci se také někdy říká pavoučí rostlina a to proto, že jeho listy připomínají dlouhé pavoučí nohy, které visí dolů. Je nenáročný na údržbu a projasní každý pokoj. Když se o něj budete dobře starat, bude vám stále a stále plodit nové rostlinky.

Fotografie: Unsplash

Netík

Je to rostlina, pocházející ze Severní Ameriky, má šedozelené listy, které vytvářejí něco jako hřívu. Nejlépe se jí daří ve stinném a vlhkém prostředí a vždy musí zůstat aspoň trošku vlhká. Potřebuje každodenní zalévání, ale jinak je Netík celkem nenáročný.

Zdroj: Homestolove

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]