Pokojové rostliny, které zvládne pěstovat opravdu každý. Nepotřebují totiž příliš světla

Pokojové rostliny jsou něčím, bez čeho si mnoho lidí svůj domov nedokáže představit, dodávají mu kouzlo a zároveň jsou kouskem přírody u nás doma. Spoustu lidí proto touží po krásných pokojových rostlinách, ale zároveň na jejich pěstování nemá dostatek času a často ani podmínky. Dnes vám přinášíme malý přehled rostlin, které jsou na pěstování velmi nenáročné, neboť ke svému životu nevyžadují dostatek světla a zvládne je tak pěstovat úplně každý.

Diefenbachie

Jednou z nich je zcela jistě diefenbachie. Velmi zajímavá rostlina, která se hodí nejen do domácností, ale také do kanceláří. Na první pohled zaujme svými velkými a širokými listy, které mají barevný vzor. Pro tuto rostlinu je nejlepší filtrované světlo, to znamená, že v ideálním případě by mezi ní a sluncem měla být nějaká bariéra. Jedinou nevýhodou této rostliny je skutečnost, že je jedovatá, a proto je třeba ji odstranit z dosahu malých dětí.

Zelenec

Tato rostlina se v minulosti se nacházela snad v každé školní třídě. Důvod byl více než praktický, zelenec totiž patří mezi rostliny, které mají skvělé schopnosti odstraňovat ze vzduchu škodlivé látky a odbourávat oxid uhličitý. Umístit ho můžete téměř kamkoli, například i do koupelny či na schodiště, je velmi nenáročný a postačí mu zalévání jednou za čtyři až pět dní.

Lopatkovec

Další světelně nenáročnou rostlinou je lopatkovec, který má navíc tu výhodu, že velmi často květe. Květy se doporučuje po odkvetení odstranit, aby rostlinu zbytečně nevyčerpávaly. Podobně jako zelenec i lopatkovec absorbuje škodlivé látky ze vzduchu, například benzen, aceton či formaldehyd. Rostlinu nikdy neumísťujte na přímé sluneční světlo, jinak dojde k nevratnému poškození jeho listů. Není třeba ho příliš často zalévat, ale můžete mu čas od času dopřát orosení listů, má rád vzdušnou vlhkost.

Dracéna

Tato rostlina má oproti výše uvedeným tu výhodu, že ji lze zakoupit v různých barevných variantách, obvykle se zelenými, červenohnědými či bíle ohraničenými listy. Dracéna nemá žádné speciální požadavky na zalévání ani na umístění. Jediné, co je dobré mít na paměti, je, že by neměla být v průvanu, neboť ten způsobuje žloutnutí a opadávání jejích listů.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]