Položená houbička na nádobí v lednici může na první pohled zarazit. Jedná se však o zvyk, se kterým byste měli okamžitě začít

Fotografie: Depositphotos

Ačkoli se to může zdát poněkud překvapivé, uložení houbičky na mytí nádobí do chladničky se ukáže jako jeden z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit trvanlivost mnoha potravin.

Díky této nenápadné pomůcce se vyhnete plýtvání potravinami (a tedy i penězi) a únavnému drhnutí vnitřku chladničky, abyste odstranili zaschlé odolné skvrny. Ačkoliv je houbička na nádobí primárně určena právě k mytí nádobí, mnoho lidí se snaží vymyslet pro věci i další jiná využití. Nejinak je tomu i u této banální věci, kterou má doma úplně každý. Věděli jste, že vám může houbička zachránit potraviny? Zdá se to k neuvěření, ale funguje to.

Skladování potravin: Lednice není všechno

Člověk si mnohdy vytvoří nadměrné zásoby ovoce a zeleniny, avšak jejich správné skladování může být problematické. S nadměrnými porcemi salátů, obědových pokrmů nebo uzenin je také třeba správně zacházet, jinak mohou potraviny rychle skončit v koši. Tomu se chceme za každou cenu vyhnout a nejjednodušší způsob se zdá být dát vše do lednice. Ale měli bychom se zastavit. Vyplatí se potraviny rozdělit a dát je do speciálních nádob, aby se produkty nedostaly do vzájemného kontaktu.

Fotografie: Freepik

Proč je houba v lednici dobrý nápad

Uklizená lednice a rovnoměrně naskládané krabice s potravinami zní jako splněný sen každého kuchaře, ale v reálném životě to může být úplně jinak. Kvůli stresu z každodenních povinností se často stává, že potraviny ukládáme do chladničky ve spěchu, aniž bychom dodržovali všechna klíčová pravidla skladování potravin. Chyby v této oblasti vedou k rychlému zkažení potravin. Abyste tomu předešli, je dobré dát do lednice obyčejnou kuchyňskou houbu. Proč to funguje?

Vysvětlení je velmi jednoduché: houba dokonale absorbuje vlhkost z lednice, na potraviny má pak mnohem menší vliv. Proces hnití se zpomalí. Použití houby také omezuje množení bakterií, které mohou způsobit kažení potravin. Je samozřejmé, že plesnivé potraviny nejenže nevypadají chutně a zanechávají skvrny na policích a stěnách lednice, ale jejich konzumace může vést k vážné otravě. Houbička na nádobí je také skvělý způsob, jak odstranit nepříjemné pachy uvnitř chladničky.

Kdy bude houba poskytovat nejlepší výsledky

Do chladničky by se měly ukládat pouze suché, čisté a nepoužité houbičky. A nezapomeňte je často měnit – je to nezbytné pro udržení hygieny v chladničce. Umístěte houbičku na polici s výrobky, u kterých je největší pravděpodobnost, že se zkazí. Pokud jich máte několik (obvykle se prodávají v baleních), můžete jimi vyložit zásuvku na ovoce a zeleninu.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]