Prostá houbička na nádobí dokáže výrazně usnadnit úklid domácnosti. Stačí s ní udělat jednu zásadní věc

Fotografie: Pixabay

Do domácnosti si lidé pořizují několik věcí, které potřebují k jejímu chodu. Mezi ně patří i uklízecí potřeby, s nimiž si udržují čistotu a existuje k nim několik vychytávek, jež si může každý vyzkoušet.

Pokud si chcete doma udržovat pořádek, budete k tomu potřebovat určité vybavení. Jedním z nich je například vysavač, hadřík, mop, houbičky na nádobí, prachovka a mnoho dalších věcí, S každou z nich si můžete práci ulehčit, jen je potřeba vědět, jak. Například houbička na nádobí se používá primárně na mytí nádobí, ale lze s ní umývat i povrchy nebo vyčistit skvrny. Při jejím používání se do ní zachycuje velké množství bakterií, které člověk nevidí. Časem se však mohou stát nebezpečné pro lidské zdraví.

V houbičce se zadržuje velké množství bakterií

Je známo, že u čistících pomůcek se vyskytuje velké množství bakterií. Abyste svoji domácnost udrželi bez bakterií, je potřeba dodržovat některá pravidla. Mezi ta patří například časté vysávání, utírání prachu, praní povlečení a prostěradel nebo pravidelná výměna houbičky na nádobí. Tu je potřeba měnit alespoň jednou týdně, když s ní budete něco umývat každým dnem.

Fotografie: Freepik

V této situaci vám nepomůže ani to, kdybyste ji vyvařily, dali na ní dezinfekci, ocet, jedlou sodu nebo cokoliv dalšího, co normálně funguje na znečištěné povrchy. Ze zmíněných postupů totiž žádný nedokáže zničit tak velké množství bakterií. V takovém případě není nutné vyhazovat každý týden jednu houbičku a brát si novou. Tu starou lze totiž využít ještě k jiným účelům.

Trik se starou houbičkou na nádobí

Protože nejsou houbičky zadarmo a je potřeba je kupovat v obchodě, nemusíte je ihned po týdnu používání vyhazovat do koše. Jednoduše na ní ustříhněte její roh a lze ji dále používat. Jen už není dobré s ní umývat nádobí, sporák nebo linku. Raději ji využijte na skvrny na podlaze, na očištění kol na kole či kočárku.

Fotografie: Pixabay

Také se bude hodit při mytí toalety, koše, kočičí toalety a jiných předmětů.  Její využití naleznete ještě při mnoha dalších činnostech. Díky ustřiženému rohu bude každý člen domácnosti vědět, že tato houbička již neslouží na nádobí a je potřeba si vzít novou. Ještě lépe uděláte, když ji uložíte pod umyvadlo, aby po ní žádný člen rodiny nesáhl omylem.

Zdroj: Goodhouse

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]