Pomoc při zdlouhavém sušení prádla: Větrání i úhel o 90 ° proces značně urychlí

Fotografie: Al Silonov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Správným používáním sušáku na prádlo zvětšíte plochu sušeného oblečení a zefektivníte celý proces. Díky tomuto triku vám během chvilky vyprané prádlo dokonale uschne.

Každý, kdo je odkázaný na sušení prádla v některém pokoji, ví, jak pracné někdy je naskládat všechno vyprané prádlo na jeden sušák. Jeho špatné rozložení navíc může způsobit mnoho problémů a nepříjemností. Tento jednoduchý trik vám však pomůže celkovou plochu k sušení prádla zvětšit. Takto budete mít všechno prádlo během chvilky zase suché.

Jak sušit prádlo v domácnosti

Existuje několik způsobů, jak vyprané prádlo v pohodlí svého domova usušit. Kromě sušičky na prádlo, která není vhodná pro všechny typy materiálu, lze využít různé druhy sušáků. Některé je možné zabudovat přímo do stěny, a vyprané prádlo tak věšet například v koupelně nebo v sušárně. Nebo lze použít rozkládací sušáky různých tvarů a velikostí.

Jaká pravidla při sušení prádla dodržovat

Aby vám vyprané prádlo i v domácích podmínkách dobře schlo, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Zejména je důležité, abyste prádlo z pračky vytáhli po vyprání co nejdřív. V opačném případě může dojít k poškození látky nebo vzniku nepříjemného zápachu. Navíc je prádlo vystavené velkému riziku vzniku plísní a rozmnožování bakterií.

Prádlo proto co nejdříve rozvěste na sušák. Dalším důležitým faktorem je, abyste v místnosti pravidelně větrali. Tím se zbavíte přebytečné vlhkosti, a čerstvý vzduch navíc podpoří schnoucí procesy. V opačném případě hrozí vysoké riziko vzniku plísní nejen na oblečení, ale také na stěnách v místnosti i dřevěných předmětech nebo textilních doplňcích.

Sušení prádla na balkoně za pokutu: Předpis má za úkol chránit sousední obyvatele

Jak věšet prádlo na sušák

Většina lidí vyprané oblečení věší na sušák po délce jednotlivých šprušlí. Mnohem efektivnější přitom je změnit úhel o 90 ° a jednotlivé kousky věšet kolmo. Takto můžete na sušák rozvěsit mnohem více věcí, a ještě bude oblečení díky rozestupům daleko rychleji suché. Pomocí kolíčku připněte daný kus k první a poslední příčce a stejným postupem pokračujte, dokud nepověsíte všechno prádlo.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]