Postavil hotel, ve kterém zkombinoval moderní postupy s klasickými materiály

Hotel mnohdy nehodnotíme jenom podle toho, jaké služby nabízí, ale i podle toho, jak vypadá z hlediska architektury. Tedy podle toho, jak zajímavé stavba to je při pohledu z exteriéru, ale hlavně také při pohledu do interiéru. Pokud se podíváte na hotelový komplex Altina Prengiho, který si ho nechal postavit v Albánii, zaručeně vás dostane svým stylem.

Důraz na klasiku i moderní postupy

Zadání bylo v podstatě jasné. Postavit kvalitní hotel, ve kterém by došlo k propojení dvou na první pohled nesourodých věcí. Tedy starých tradic, původních materiálů a postupů s tím, co je dnes trendem – tedy s moderním designem a současnými technologiemi. A že se to povedlo je jasné už na první pohled. Mimo jiné o proto, jaké zajímavé místo bylo pro umístění hotelu vybráno.

Základem je rustikální styl

Při realizaci byl kladen důraz především na takzvaný rustikální styl. Ten je definován přírodními materiály, jako je dřevo, ale také kámen. Nechybí zde určitá neotesanost a jednoduchost. K tomu všemu se vážou i přírodní barvy, v odstínech šedé, pískové, hnědé a jim podobných. Díky tomu hotel skvěle zapadá do okolní krajiny a na první pohled díky kamenným stěnám vypadá jakoby tu stále odnepaměti. Kamenná fasáda, malá okna, dřevěné prvky. To vše navozuje pocit rustikálnosti.

Nechybí výrazný skleněný roh

Podívejme se však i na onen moderní prvek, který najdete v jednom rohu této stavby. Jde o výrazný skleněný roh, který je symbolem moderních trendů, postupů a materiálů. Má nejenom svůj estetický, ale má také svůj praktický význam. Díky použití skla je z interiéru krásný výhled do okolí. Třeba přímo z postele, které se v tomto prostoru mimo jiné nachází.

Skvělé propojení

Unikátem této stavby je rozhodně i skvělé propojení obou technologií i obou různých materiálů. Není zde nějaký hrubý, výrazný a rovný předěl, ale vše se mění naprosto plynule. Sklo v kámen a kámen ve sklo. Když k tomu přidáme i to, že celý hotel kombinuje tři klíčové materiály, kterými je dřevo, sklo a také kámen, tak můžeme říci, že jde o velmi povedenou a výjimečnou kombinaci.

Jednoduše zařízeno

Unikátem interiéru je i to, že hotel je velmi skromně a jednoduše zařízen. I tím v podstatě odkazuje do minulosti, k rustikálnímu stylu. Nutno říci, že jakákoliv výrazná okázalost by se k danému stylu v podstatě ani nehodila.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]