Romantický dům z konce 16. století po rekonstrukci znovu ožil

Romantický dům jako z pohádky, přesně takto působí tento dům původně ze 16. století, který byl ale jeho majitelem přetvořen v dokonalý architektonický skvost.

V celém provedení je patrná vášeň pro starožitnosti a anglickou a francouzskou architekturu a výsledek skutečně stojí za to. Nejen že na první pohled působí jako by vypadl z dávných pohádkových příběhů, ale nabízí také nesmírné pohodlí a klid, který si užije skutečně každý.

Návrat do historie

Dům prošel velkou rekonstrukcí. Některé stěny se musely zcela zbourat a nahradit kamennými replikami, bylo nutné recyklovat polorozpadlé trámy a zajistit statiku celého domu.

Velkou práci daly i dřevěné podlahy, které mají působit maximálně autenticky a zároveň splňovat veškeré předpoklady pro moderní a pohodlné bydlení.

Za domem je romantický rybník, na který je výhled z prostorné terasy domu, takže nic nebrání nerušenému požitku z odpočinku.

Pečlivě promyšlená rekonstrukce

Vnitřní prostory jsou mimořádně zajímavé díky zachovanému klenutému stropu. Pokoje tak působí vzdušně a světle. Celým designovým vybavením prostupuje nesmírný cit pro detail i promyšlené ladění materiálů a barev.

Spodnímu patru dominuje velký otevřený prostor, který slouží zároveň jako obývací pokoj, jídelna i kuchyň. Zařízení domu je velmi luxusní, ale nepůsobí okázale, ani snobsky. Veškerý nábytek je primárně dřevěný, chytře jsou umístěna svítidla i dekorační prvky, aby prostor působil útulně, ale nikoliv přeplácaně.

Vedle velkého obývacího pokoje je umístěna menší ložnice, která však poskytuje dostatek pohodlí pro spaní a odpočinek. Pokoji vévodí masivní dřevěná postel a chytré úložné prostory, které působí velice nenápadně.

Celý dům je plný drobných detailů, které dotváří jeho atmosféru a dávají mu zajímavý charakter. Venkovní prostor je jako stvořený pro relaxaci za teplých letních večerů. Nechybí pohodlný zahradní nábytek a upravená zahrádka.

Fotografie: Susan Gilmore

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]