Postavili velkou třípatrovou rezidenci, která skvěle souzní s okolní přírodou

Že musí velké rezidence působit doslova jako pěst na oko? U této třípatrové to rozhodně neplatí, jelikož ta je unikátní tím, že je schována v lese. A i tam se skvěle hodí a dokonale zapadá. A to především díky použití přírodních materiálů, kterým jasně dominuje dřevo. Tato stavba ukazuje, že i velká nemovitost může být postavena v souladu s přírodou.

Krásné místo se zajímavým výhledem

Už to, že je tato rezidence zasazena do nádherné přírody z ní dělá poměrně unikátní stavu. Její klady jsou však i další. Třeba v podobě velkých oken a skleněných tabulí, ze kterých je nádherný výhled. Ten umocňuje poloha domu, která umožňuje zajímavé pozorování okolí, hlavně potom samotné přírody.

Dřevo a sklo dominují

Když se podíváme na hlavní dominující materiály, které tato rezidence používá, tak je to již zmíněné sklo, využité na okna, ale i velké skleněné stěny. Dále je to materiál, díky kterému stavba skvěle zapadá do přírody. Je to dřevo, které si zachovává svůj přírodní, lehce tmavší odstín, který rozhodně nepůsobí nijak divoce. Právě naopak. Dřevo je použito nejenom zvenku, ale najdeme ho samozřejmě i v interiéru.

Jedinečná prostornost

Je to třípatrová rezidence a tak je jasné, že o dostatek prostoru zde rozhodně nebude nouze. A to se potvrzuje při prvním pohledu. Zaujmou hlavně otevřené dispozice, které jsou propojeny jak klasicky horizontálně, tak jsou propojeny také vertikálně díky jednotnému schodišti, které vede skrz místnosti, tak i díky drobným balkonům.

Skvělé a útulné místo

I když může rezidence působit až příliš velkým dojmem, realita je taková, že se jedná o nemovitost, která ve svém interiéru působí velmi útulně. A to jak pro použití dřeva, tak pro příjemné barevné sladění, ale i pro celou řadu prvků, které pomáhají navodit jak domácí atmosféru, tak i to, že se člověk nachází uprostřed krásné přírody.

Fotografie: Ulysse Lemerise

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]