Pověry a legendy týkající se orchidejí mnohé vysvětlují

Fotografie: Freepik

Orchidej je odedávna považována za symbol čistoty, harmonie a dokonalosti. Z divoké přírody se brzy dostala do milionů domácností a obliba orchidejí jako pokojových rostlin neklesá, naopak. Možná jste už zaslechli, že orchidej v domě ubírá energii, nebo naopak že posiluje sexuální energii. Existuje celá řada mýtů a legend týkajících se této mimořádně půvabné květiny.

Jak vznikla první orchidej? Z Venušina pantoflíčku, nebo roztříštěné duhy?

Podle jedné legendy vytvořila první orchidej sama Venuše. Bohyně se zamilovala do mladého muže jménem Adonis, kterého doprovázela na honu. Cestou zpět je zastihla bouřka. Milenci se před deštěm uchýlili do jeskyně. Tam v žáru vášně odletěl Venuši z nohy pantoflíček. Ta se po dopadu na zem proměnila v nádhernou květinu. Tak vznikla pověra o tom, že květina pomáhá získat lásku člověka.

Novozélanďané mají jinou verzi: Když byla Země mladá, žili na ní pouze zvířata, rostliny a duchové. Celá planeta byla pokryta horami. Ale slunce rozpustilo sníh a voda se změnila v mraky. Slunce ale mraky nechtělo: probodlo je paprsky, které způsobily bouřky. A po dešti se objevila duha. Duchové na ní rádi sedávali. Tuto tíhu duha nevydržela a rozpadla se na mnoho drobných kousků, které se proměnily v orchideje.

Fotografie: Freepik

Vliv orchidejí na lidi a význam jednotlivých barevných variant

Chcete-li si zachovat náklonnost svojí rostliny, musíte se o ni řádně starat. Orchidej prodlužuje mládí, vrací zdraví a radost ze života. Vůně květu pozitivně ovlivňuje ženskou energii. Když dům navštíví někdo s negativní energií, orchidej se ho pokusí vystrnadit. Osoba začne pociťovat bolesti hlavy, závratě, nevolnost, nárůst tlaku nebo teploty.

Některé zdroje uvádějí, že orchideje působí jako energetičtí upíři. Předpokládá se, že „vysává“ životní sílu majitelů. Oproti tomu někteří tvrdí, že pyl orchideje funguje jako uklidňující prostředek.

Fotografie: Freepik

Orchidej chrání dámy a přináší jim užitek: zvyšuje sexuální energii a přitažlivost. Muže naopak činí rozmarnými, což často vede k hádkám mezi manželi, proto se nedoporučuje její umístění v ložnici. Různé barvy květů se hodí pro různé účely:

  • Červené, fialové a fialové pupeny pomáhají bojovat proti lenivosti a otálení. Jsou vhodné pro ty, kteří drží dietu nebo chtějí sportovat.
  • Žluté květy pomáhají postupu na kariérním žebříčku a bohatství.
  • Oranžové květy přinášejí inspiraci.
  • Bílé nebo světle růžové pupeny vás ochrání před depresí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]