Pozor na negativní energie ve vaší domácnosti, mohou ovlivňovat zdraví

Fotografie: Pexels

Věříte na dobré a špatné energie? Možná jste si vždy mysleli, že jde jen o pověru a že domy s negativní energií prostě neexistují. Jisté ale je, že v místě, které se vám z nějakého důvodu nelíbí, se nebudete nikdy cítit dobře, aniž by se jednalo o nějaké ezoterické záležitosti, čistě na základě vlastních pocitů.

Čím déle v takovém prostředí pobýváme, tím horší příznaky se objevují. Na druhou stranu odstěhování se a změna bydliště okamžitě způsobí vymizení všech příznaků.

Dopad prostředí s negativní energií na psychickou stránku člověka

Nemusí se hned jednat o kostlivce a zbloudilé duchy. Nepříjemný pocit ve člověku vyvolají i docela obyčejné záležitosti: špatně vyvětrané a příliš tmavé místnosti, nepříjemná vlhkost oznamující plíseň a hnilobu, ale i příliš suchý vzduch nebo špatná poloha.

Tyto aspekty jsou pro člověka nebezpečné hned ze dvou důvodů, ovlivňují totiž jak naše fyzické, tak i psychické zdraví. V takových prostorách se objevuje slabost, podivné alergie, bolesti hlavy, nespavost nebo noční můry. Osoby žijící v takových místnostech prožívají fyzické nepohodlí a podrážděnost, stejně jako jejich občasné návštěvy.

Úbytek síly a špatná nálada se mohou proměnit v depresi. Může se také vyvinout závislost, během které člověk začne kouřit nebo pít, aby se uklidnil, nebo funguje jako energetický stimulant. Řešení je jednoduché: co nejrychleji se odstěhovat.

Nevysvětlitelný špatný pocit v domě často pramení z jeho minulosti

Špatná energie domu ale nemusí vždy souviset jen s hmatatelnými a viditelnými problémy. Někdy člověk vstoupí do krásného, čistého bytu, ale necítí se v něm dobře, aniž by dokázal konkrétně specifikovat, z čeho jeho nelibost pramení.

Může se stát, že špatná energie v domě zůstala po předchozích obyvatelích. Mohli být nešťastní, nemocní, zlí, v domě mohlo dojít k neštěstí a všechny tyto události se promítají v celkové atmosféře. I tady můžete lehce onemocnět, stejně ale platí poučka, že když se odstěhujete nebo na chvíli změníte prostředí, váš stav se pravděpodobně výrazně zlepší.

Pokud hledáte nové místo pro život, vždy dejte na první dojem: pokud se vám tam už od prvního momentu nelíbí, aniž byste dokázali vysvětlit proč, nemá cenu se nutit. Pravděpodobně byste v takovém domě nebo bytě nebyli šťastní.