Černá barva v interiéru se stává trendem současné doby

Černá kuchyně jako trend současné doby? Jistě ano. Černá a bílá patří mezi klasické elegantní barvy, o kterých se říká, že jimi nelze nic zkazit, ať už se jedná o náš šatník či design bytu. Přesto, když se jeden mladý pár obrátil na jedno architektonické studio s žádostí o rekonstrukci bytu, jejíž součástí měla být kuchyně zařízená v černé barvě, bylo to i pro zkušené architekty překvapením.

Mladému páru se velmi líbí jednoduchý minimalistický styl s monochromatickými barvami, v takovémto stylu chtěli mít zařízený také jejich byt o rozloze čtyřiceti dvou metrů čtverečních, ve kterém se kromě kuchyně nachází ještě jeden pokoj, který je zároveň ložnicí i pracovnou a koupelna.

Černá kuchyně

I když název připomíná středověk, výsledný dojem, jak můžete vidět na fotografiích, je překvapivě stylový a estetický. Kuchyně v černé barvě je výrazná, působí nadčasově a sofistikovaně. Černá barva v kuchyni opravdu dominuje, neboť černé jsou nejen veškeré skříňky kuchyňské linky, ale také kuchyňské spotřebiče, obklady, stůl, židle i jedna ze stěn a podhledy se světly.

Vzhledem k tomu, že černá je neutrální barva, lze ji kombinovat téměř se všemi dalšími barvami. Ostatní dvě stěny místnosti a okno je v bílé barvě, pracovní deska na kuchyňské lince má barvu přírodního dřeva, stejně jako dlaždice na podlaze.

Ložnice i pracovna v jednom

Pokud jde o druhou místnost, která plní funkci ložnice, ale zároveň se v ní nachází i pracovní kout, dominantními barvami jsou šedá, přírodní béžová barva a odstíny hnědé. Zajímavé je především použití dekorativních cihlových obkladů v přírodní barvě na zdi za postelí a také velká prosklená šatní skříň, která tvoří celou jednu stranu místnosti.

Pracovní stůl ve tvaru písmene „L“ byl umístěn pod okno, což mu zaručuje dostatek přirozeného světla. Pro zpříjemnění pracovního prostředí je také část zdi kolem okna obložená dekorativními dřevěnými lamelami. Aby celý byt působil jednotně, i koupelna s toaletou byly zařízeny v šedé, bílé a černé barvě. Působivé jsou například malé černé dlaždice na podlaze.

Fotografie: Daria Design Studio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]