Praktické tipy na vánoční dárky, které potěší zejména kutily

Fotografie: Pixabay

Máte doma vášnivého kutila, který stále něco vyrábí, opravuje, předělává? Pak určitě také přemýšlíte, jaký dárek mu pořídit. Kutil bude mít radost ze všeho, co obohatí jeho sbírku nářadí nebo co mu pomůže lépe se v nářadí orientovat. Ale i různé knížky s touto tématikou. Přinášíme několik tipů, čím vším lze kutilovi udělat radost.

Nářadí

Z kategorie nářadí máte nepřeberné možnosti. Vybírat můžete mezi celými sadami nářadí, multifunkčním nářadím, AKU nářadím, různé vrtačky, pily. Samozřejmě je dobré, pokud i vy alespoň trochu znáte současnou výbavu kutila. Díky tomu se vám nářadí bude kupovat lépe. Snáze odhadnete jeho přání a potřeby.

Pracovní stůl

Jestliže si nejste úplně jisti nářadím, což nemusí být opravdu snadné, pak můžete zainvestovat do pracovního stolu. Ty bývají i rozkládací. Hodí se zejména těm, co bydlí v bytě nebo pracují v terénu.

Fotografie: Pixabay 

Dílenská lampa

Zlatooo…můžeš mi tady posvítit? Znáte to také? Podrž, přines, odnes, posviť. Na práci musí jít zkrátka vidět. Dílenská přenosná lampa by mohla řadu problémů vyřešit. A vy nebudete muset odskakovat od plotny a držet lampičku či baterkou svítit. Přenosnou lampu užije každý kutil jak v dílně, tak domácnosti.

Odolné rádio

Když uklízíte dům/byt, určitě si pouštíte hudbu, aby to šlo hezky od ruky a veseleji. Totéž platí o práci v garáži, dílně, kůlně. Ovšem tam se velmi práší. Proto je vhodné pořídit rádio přímo určené do prašných prostředí.

Ochranné pomůcky

Jestliže váš kutil i svařuje, bude nutná bezpečnost – k tomu se pojí i ochranné pomůcky, jako je například svářecí kukla. Patří zde však i helmy, rukavice, obuv, overaly, masky na obličej do prašného prostředí a další.

Fotografie: Pixabay 

Organizéry a boxy

Aby měl kutil ve svém království vždy pořádek, pořiďte mu organizéry a boxy. Může se jednat o rozkládací kufr s přihrádkami, ale i nástěnný set. Různé regály, poličky, přihrádky, dózy.

Tím seznam nekončí. Kutilovi je možné udělat radost ještě řadou zajímavých a potřebných náčiní. Pokud je v jeho dílně poměrně chladno, určitě jej potěší nějaký ohřívač/přímotop. Nepohrdne ani knížkou s nápady a radami. Možná by uvítal i nástěnku na poznámky nebo novou židlí k pracovnímu stolu. Špatný nápad není ani předplatné nějakého oblíbeného časopisu pro kutily. Poslední dobou jsou velice oblíbené i 3D tiskárny.