Výběr podlahové krytiny do koupelny může být těžký oříšek! Poradíme vám jak na to

Do koupelny je nutné vybírat podlahové krytiny se specifickými vlastnostmi. Jednak musí být odolné proti vodě a vlhkosti, a pak musí mít protiskluzovou úpravu. Naštěstí oproti minulosti, je dnes z čeho vybírat. Nové technologie umožnily v koupelnách používat i materiály, které byste dřív použít rozhodně nemohli. Mimo klasické dlažby lze dnes instalovat v koupelnách podlahy ze dřeva, korku, vinylu, ale i laminát či PVC.

Dlažba v koupelně

Nejdéle a nejčastěji používaným materiálem pro pokládku podlahy v koupelně, je stále dlažba – keramické dlaždice. Ačkoliv jde o nesmrtelnou klasiku a nekonečným množstvím vzorů, barevných odstínů a úprav, je potřeba si uvědomit, že výběr je mnohem pestřejší a lze vybírat i z jiných materiálů, které splňují praktické i estetické podmínky.

Dřevěná podlaha v koupelně

Dřevo patří k nejkvalitnějším materiálům vůbec. Také v případě koupelnové podlahy jde o elegantní, nadčasovou a kvalitní záležitost. Ovšem takové dřevo musí mít speciální technologickou a povrchovou úpravu. Ne každé dřevo můžete jen tak do koupelny umístit. Velice dobře dokáží odolávat vlhkosti exotické dřeviny.

Korková podlaha v koupelně

I korek je úžasný přírodní materiál, který lze použít do koupelny. Materiál je to měkký, příjemný na došlap bosou nohou, teplejší než keramika a skvělý přírodní izolant. Korková podlaha v koupelně si však vyžaduje precizní povrchovou úpravu.

PVC podlahová krytina v koupelně

V poslední době se s oblibou používá v koupelnách PVC. K hlavním výhodám tohoto materiálu patří cena, odolnost vůči poškození, odolnost vůči vlhkosti a snadná pokládka. Je možnost vybírat z nepřeberného množství vzorů.

Vinyl v koupelně

Vinyl patří k nejmodernějším a nejpoužívanějším podlahám poslední doby. Hodí se také do koupelen, jelikož vinyl má vynikající schopnost odolávat poškození i vlhkosti. Mimo to dobře propouští teplo. I když není vinyl přírodní materiál, existuje ve velkém množství vzorů, které imitují ty přírodní k nerozeznání. Toužíte-li tedy po dřevěné podlaze, ale vyhovuje vám snadnější pokládka a nižší cena, pak je vinyl jasnou volbou. Použít můžete vinylové role nebo vinylové dílce.

Laminátová podlaha v koupelně

Další materiál, který lze v koupelně použít je laminát. Avšak instalace laminátové podlahové krytiny je krapet složitější. Ne všechny laminátové podlahové krytiny jsou vybaveny voděodolnou vrstvou. Některé mohou být sice opatřeny vodotěsným zámkovým spojem, ale u jiných je potřeba použít správný voděodolný tmel a zatmelit spoje. Rovněž je nutné dbát na zvláštní pečlivost při pokládce.

Obrázky: auwimer, printaid