Prázdné plechovky mají doma i na zahradě praktická využití

Kde končí prázdné plechovky? V popelnicích a potom na skládce. Proč ale tvořit další odpad, když se dají využít. A to celkem zajímavě a prakticky. Ukážeme vám řadu možností, jak je místo vyhození využít. Doma. I na vaší zahradě. Potěší vás jak praktičnost některých nápadů, tak i to, jak zajímavě mohou vypadat.

Co třeba krmítko?

Nejenom v zimě, ale klidně i po celý rok můžete ptáčkům na své zahradě nachystat krmítko. K tomu se nejlépe hodí prázdné plechovky, které zajímavě vylepšíte dle svého vkusu i zručnosti.

Zaujmou i svícny

Milujete vzhled, ale klidně i vůni zapálené svíčky? Tak použijte prázdné plechovky k tomu, že si z nich vyrobíte opravdu originální svícen. Ten pověste, vložte čajovou svíčku a je hotovo.

Vyrobte z nich květináče

Prázdné plechovky jsou svým tvarem jako stvořeny pro to, aby byly využité jako květináče. Do nich můžete zasadit třeba bylinky, můžete do nich zasadit třeba okrasné rostliny, nebo mech.

Použijte je v kuchyni

Máte plné šuple kuchyňského náčiní? Nejenom, že ztrácíte přehled, ale možná byste zásuvku využili lépe. Potom použijte plechovku k tomu, abyste ji postavili na kuchyňskou linku a vše potřebné dejte do ní.

Použijte je jako vázy

Milujete květiny? Tak použijte staré prázdné plechovky k tomu, aby se z nich staly vázy. Stačí je jenom vylepšit po designové stránce a potom už je jenom na vás, jaké květiny do nich umístíte.

Hodí se i na pracovní stůl

Prázdné plechovky se dají využít i na pracovním stole. Můžete si do nich vložit jakékoliv pomůcky, které potřebujete mít po ruce.

Dokonce se mohou hodit i vašim dětem. Jsou skvělým místem, kam se dají uložit třeba pastelky, ale i další psací potřeby, nůžky a cokoliv dalšího, co váš potomek potřebuje nejenom do školy.

Co takhle na toaletu a do koupelny?

Poslední tip se může zdát hodně netradiční, ale určitě je originální. Co takhle umístění u vás na toaletě nebo v koupelně, jako držák toaletního papíru, nebo jako místo kam můžete uložit utěrky?

Fotografie: Pinterest