Na důchod žena vyměnila prostorné bydlení za útulný a elegantní domek

Fotografie: Depositphotos

Bydlení v malém domě vás může omezit, dá vám však také svobodu a finanční nezávislost. 68letá žena se rozhodla kompletně změnit svůj život.

TinyHomeTours představili další odvážnou ženu, která se rozhodla ke kompletní změně života. Hillary je už 68 let, a tak toto radikální rozhodnutí pro ni jistě nebylo jednoduché. Diváky pozvala do svého útulného domu, kterému nechybí nic, co k životu potřebuje. Na bydlení v malém si pochvaluje svobodu, úsporu nákladů a jako bonus i výhledy do krásné přírody.

Osvobodila se od hypotéky

V posledních letech roste obliba malých domů, pro které se vžil název Tiny House. S rostoucími náklady na pořízení bydlení i vlivem růstu cen energií se malý dům jeví jako skvělé řešení pro čím dál více lidí. Samozřejmě, že se musíte něčeho vzdát. To však může vést k nástupu transformační cesty, na jejímž konci zůstane hluboké spojení s tím, na čem v životě opravdu záleží.

Také Hillary musela změnit pohled na svůj dosavadní život. Při úvahách, co bude dělat ve chvíli, kdy bude odkázaná jen na malou penzi, se stěhování do menšího zdálo jako dobrá volba. Ani po zabydlení tohoto rozhodnutí nikdy nelitovala. Většinu svých věcí musela prodat v bazarovém výprodeji a její nové bydlení je maximálně praktické. Každý centimetr tu má svůj účel.

Úspora, účelnost a život v přírodě

„Když vstoupíme do Hillaryina maličkého příbytku, uvítá nás pečlivě upravený prostor, který vypráví příběh o promyšlených volbách a záměrném životě,“ píše web MyPositiveOutlooks. Spodní část domu tvoří kuchyně a malý obývací pokoj. Sedačka je účelně navržena tak, aby splňovala hned několik funkcí. Spací prostor pak najdeme ve sníženém podkroví. Hillary využívá také velkorysou terasu, z níž pozoruje přírodu a krásné západy slunce.

Život v ocelové krabici může vypadat neatraktivně. Nápadití manželé svou stavbou dokázali opak

Ve přiloženém videu se podívejte, jestli byste si takové bydlení nechali líbit. Hillary by už neměnila. Pocit svobody, uspořené náklady a spojení s přírodou, to je její nový život, který si v důchodu opravdu užívá. Na BydlímeÚtulně se můžete podívat, že se na 44 metrech dá bydlet i s rodinou. Rozvedená matka se do tiny house přestěhovala i s dcerou.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]