Žena si koupila starý karavan, aniž by tušila o jeho vzácnosti. Zařídila si ho podle své fantazie

Fotografie: Pexels

Jsou sběratelé, kteří hledáním svého vysněného pokladu stráví roky. A jsou tací, ke kterým vzácný kousek přijde téměř sám, když ho vlastně ani nehledají.

Vzácné kousky se nacházejí v téměř každé kategorii, která vás jen napadne. Zatímco knihy, známky, mince nebo hračky nejspíš přijdou na mysl jako první, takové „jednorožce“ lze hledat i napříč automobilovým světem. Nebo i tím karavanovým.

Investování do sběratelských kousků

Kam investovat peníze, aby se zhodnocovaly? Tuto otázku si klade většina lidí, kteří mají v rukou „volný“ finanční obnos a nechtějí ho mít zašitý v matraci. Zlato, cenné papíry, nemovitosti – to jsou zjevné odpovědi, nicméně na takovém seznamu by bezpochyby měla figurovat i auta. A to i přesto, že podle portálu Deník ztrácí nové auto každý rok asi desetinu své hodnoty.

Ano, nová auta rozhodně nepatří mezi vhodné investiční předměty, nicméně když víte, kde hledat, i mezi dopravními prostředky jsou diamanty. Některé vozy jsou ceněny pro dobu, ve které vznikly, jiné pro své limitované vybavení. Ceny takových vozidel se podle webu Esquire mohou pohybovat v řádech milionů korun. Kdo by si ale mezi vzácnými auty představoval jenom sporťáky, je na omylu. Hodnotné kousky jsou třeba i mezi karavany.

Bydlením v přestavěné garáži šetří spoustu peněz. Užívá si i prosvětlený interiér a ohniště

Nečekaný nález na Facebooku

Ashley Kooijman hledala před pár lety karavan, který by uvezlo její malé auto. Do oka jí padl mini karavan v zachovalém stavu na Marketplace s cenovkou v přepočtu cca 140 000 Kč. Teprve poté, co si vysněný karavan přivezla, zjistila, že se jedná o poměrně vzácný kousek značky U-Haul model CT13. Ten se vyráběl v roce 1985 a celosvětově jich existuje už asi jen 2 000 kusů. Ashley po tomto zjištění svůj karavan šetrně zmodernizovala, větší část ho ale ponechala v původním stavu, jak uvádí pro MyPositiveOutLooks.

Sklolaminátový karavan tak doposud obsahuje většinu původních cedulek s upozorněními a doporučeními k užívání. Miniaturní interiér je vybavený patrovou postelí, která slouží jako postel její kočce a zároveň úložný prostor, a dále malou kuchyňskou linkou se základním vybavením. Karavan disponuje rovněž skládacím stolem, Ashley ho ale využívá především ve stavu rozloženém na postel. O dalším zajímavém karavanu jsme rovněž psali dříve na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*