Předejděte tragickým následkům požáru domácnosti. Stačí se řídit doporučeními hasičů

Fotografie: Depositphotos

Požár v domácnosti může vypuknout velice rychle a poté je již opravdu těžké zachraňovat situaci. Pokuste se tedy této události vyhnout a zjistěte si více o tom, jak zamezit vzniku požáru u vás doma.

Oheň je velice dobrý, když si potřebujete doma zatopit v krbu či kotli, ale dokáže vás také připravit o bydlení. Elektrické spotřebiče v domácnosti umí velmi rychle vzplanout a oheň zničí vše, co mu stojí v cestě. Abyste podobnou situaci nemuseli nikdy v životě řešit, podívejte se na několik rad, jak zamezit vzniku požáru.

Pozor na používání přímotopů

V zimě se lidé snaží rychle zatopit a než se jim rozhoří krb nebo kotel, používají k ohřátí přímotopy. Ty jsou užitečné také na chatě, kde většina lidí nemá topení, ale rádi by zde byli i v chladnějším období. Při jejich používání si však musíte dávat pozor na to, kam je zapojujete.

Nikdy je nezapojujte do prodlužovacího kabelu, který nezvládá tak velký průtok energie. Místo toho raději použijte zásuvku přímo ve zdi. Před používáním prodlužovacích kabelů s přímotopy varují i samotní hasiči, kteří vyjíždí k mnoha požárům, jež vznikly ze špatného zapojení přímotopu.

Fotografie: Depositphotos

Hasiči varují

Jelikož chtěli hasiči z Oregonu varovat lidi, napsali na svůj fecebookový profil příspěvek o používání těchto zařízení. Tento příspěvek sdílelo velké množství uživatelů Facebooku a v komentářích se objevily příběhy, v nichž lidé popisovali své hrůzostrašné zážitky s požárem, který vznikl v souvislosti se špatným používáním přímotopů.

Zásuvku používejte jen pro přímotop

Ve chvíli, kdy si doma budete zapojovat přímotop, vždy by se mělo jednat pouze o toto zařízení, které bude zapojené do jedné zásuvky. Nikdy nepřipojujte další přístroj. Zásuvka by se mohla přehřát a vznítit se. Pokud přímotop zapojíte, nikdy ho nenechávejte bez dohledu. Spirála, jež se v tomto zařízení zahřívá, se může přehřát a vznítit se.

Jak se vyhnout požáru

Předtím, než půjdete spát, odpojte zařízení ze zásuvky. Pozor si dávejte také na své mobilní telefony, jež byste nikdy neměli nabíjet v blízkosti postele. Velikou výhodou pro vás mohou být detektory kouře, které si můžete zakoupit a nainstalovat u sebe doma. Toto zařízení nainstalujte do každého patra v případě, že máte více než jedno. Topná tělesa nikdy nepokládejte na koberce, podložky, stoly nebo materiály, které se mohou vznítit. Vždy dodržujte varování a rady od hasičů a vyhnete se nepříjemným událostem.

Zdroj: TheTelegraph

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]