Přepravní kontejnery pomohly vytvořit unikátní volnočasový prostor

Primárně se přepravní kontejnery používají pro transport zboží po celém světě. Co s nimi ve chvíli, kdy doslouží? Rozhodně nemusí být rozřezány a vyhozeny. Najdou řadu dalších využití. Existují třeba i domy z kontejnerů, stejně jako různé prostory pro trávení volného času. A jeden takový vám představíme.

Zajímavá revitalizace prostoru

Přepravní kontejnery se dají klidně využít i tam, kde je plánována revitalizace prostoru a kde má vzniknout místo pro trávení volného času. Typickým příkladem je toto využití v Austinu v Texasu, kde jako základ posloužily právě vysloužilé přepravní kontejnery, které ukazují, že se dají využít i jinak, než na nakládku zboží.

Zajímavé sestavy

Unikátní že, že celý koncept není nijak obyčejný. Nešlo o to poskládat kontejnery jeden podle druhého. Architekti z Arrow Studio se totiž rozhodli pro vytvoření různých sestav, kdy jsou kontejnery umístěný v různých úhlech na různých místech, stejně jako jsou i na vyvýšených pozicích. Díky tomu vzniká zcela originální architektonický prostor, který vytvářejí právě originální sestavy kontejnerů.

Vně, ale i uvnitř

Celý prostor je zajímavý také tím, že nabídne hned několik možností využití. Trávit čas lze nejenom ve vnějších prostorách, které přepravní kontejnery zajímavě ohraničují. Čas je možné trávit samozřejmě i v prostorách vnitřních. Tedy v samotných přepravních kontejnerech, které mohou být doplněny jak různými druhy nábytku, tak mohou být vylepšeny doplňky, ale také různými barvami.

Vypadá to skvěle

Ať se na toto dílo podíváte jako na celek, nebo půjdete po jednotlivých detailech a možnostech využití, najednou zjistíte, že přepravní kontejnery mohou mít celou řadu možných zajímavých využití, které vás nadchnou primárně tím, k čemu všemu se dají využít. Někdy ve svém původním surovém stavu, jinde s několika drobnými vylepšeními, třeba o pár skleněných tabulí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]