Přepravní kontejnery se za dva měsíce přeměnily v útulný domov, nabízející různé modifikace

Přepravní kontejner není jenom nevzhlednou kovovou krabicí, ve které je na lodích přepravován náklad. Dá se využít i k bydlení. Ne v té formě provizoria. Vhodný je i k trvalému, útulnému a designově povedenému bydlení. Jasně to potvrzuje nemovitost umístěná v East Hampton, která je vytvořena právě a jenom z přepravních kontejnerů. Bylo jich použito několik, byly vzájemně propojeny a napojeny, ale i sestaveny tak, aby mohly poskytnout plnohodnotný domov.

Unikátní práce architektů

Ti dokázali něco až neuvěřitelného. Ne jenom proto, že k realizaci bydlení použili přepravní kontejner, ale také proto, že celou realizaci se dokázalo stihnout v rekordně krátkém čase. Tato netradiční nemovitost zde vyrostla za pouhé 2 měsíce. I za to jsou odborníci z MB Architecture. Navíc se jim podařilo zvolit i zajímavý prostor uprostřed přírody, kde dále nechybí jak dostatečný pozemek se zahradou, tak i s bazénem.

Ohromná velikost interiéru

Když se řekne, že základem tohoto bydlení je přepravní kontejner, tak si každý pochopitelně přestaví to, že uvnitř bude jenom velmi málo místa. Díky možnostem modifikace a díky jejich napojování a úpravám vznikl domov, který nabízí ohromné interiéry a velké otevřené dispozice. Právě i na to byl při návrhu této netradiční nemovitosti kladen velký důraz.

Nejenom jedno, ale dvě patra

Kontejnery nebyly umísťovány jenom vedle sebe, ale byly umísťovány také nad sebe. To pomohlo ještě rozšířit velikost obytné plochy, protože vzniklo horní patro. Do toho se lze dostat schodištěm, které je unikátní tím, že zabralo v podstatě celý prostor jednoho kontejneru.

Mnoho světla v každé místnosti

Že je přepravní kontejner bez oken? To je pravda. Zde však došlo k úpravám a místo klasických oken byly použity velké skleněné tabule. Ty mají dva klady. První je ten, že je z jakékoliv místnosti nádherný výhled do venkovní přírody. Druhým kladem je dostatek světla, které se může následně dostávat do interiéru.

Fotografie: Matthew Carbone