Dům z dvacátých let minulého století vás snadno přenese do historie

V kanadském městě Mont-Saint-Hilaire se nachází rozlehlý romanticky vyhlížející dům, jenž byl postaven v roce 1923. Lze tak říct, že jeho historie je opravdu dlouhá. V roce 1996 nechali majitelé rezidenci zrekonstruovat a nyní je tento architektonický skvost k prodeji.

Jeho cena byla stanovená na 299 900 amerických dolarů. Pojďte se s námi přenést do let minulých, avšak již s moderním nádechem.

Romantický exteriér a výhled na řeku

Dům je převážně postaven z dřevěných materiálů, což je evidentní i z pohledu na jeho exteriér. Světle růžová barva fasády dodává nemovitosti tak trochu romantický vzhled.

Budoucí majitelé se mohou z útulné terasy umístěné u vchodu kochat výhledem na řeku Richelieu, která je, co by kamenem dohodil. V podstatě se nachází jen pár kroků od domku.

Když obyvatelé rezidence přejdou silnici, ocitnou se na menší pláži, kde je možné se v letních měsících opalovat i koupat. Budou si zde připadat téměř jako na dovolené. Uvelebit se lze i za domkem, kde se rozprostírá malý dvorek se zahradním nábytkem.

Designový interiér, který naplňuje prvky minimalismu

Při vstupu do domu budou nadšení zejména ti lidé, kteří preferují minimalistický styl. V místnostech dominují jednoduché linie a také svěží barvy, jako je bílá, béžová a světle hnědá. I když nemovitost disponuje malými okénky, tyto odstíny opticky prostor zvětšují.

Podlahy, stropy i zdi jsou dřevěné, evidentně původní, avšak zrenovované. Snahou stávajících majitelů bylo zachování jakéhosi historického vzhledu, což se dokonale podařilo.

Do místností se ale promítají i moderní trendy, jako například otevřené prostory. Z předsíňky se tak plynule dostanete do prostorné kuchyně. V té není rozhodně nouze o světlo. Díky velkému množství oken tu hospodyňka bude mít výhled do okolní zeleně z mnoha různých úhlů.

V přízemí domu budou mít budoucí majitelé k dispozici i příjemný obývací pokoj, který rovněž naplňuje prvky minimalismu. K dispozici je i malá koupelna se sprchovým koutem.

Odpočinkové první patro a suterénní prostor jako bonus

Když vystoupáte po mohutných dřevěných schodech směrem do prvního patra, naleznete zde dvě velice příjemné ložnice a koupelnu s vanou. K dispozici budou mít obyvatelé domu i svou vlastní dílnu i místnost v suterénu, která může sloužit jako sklad i prádelna.

Okouzlující ateliér na zahradě

Majitelé domu nechali rovněž předělat garáže v přístřešku na zahradě, z kterých vznikla v podstatě komfortní pracovna, s vlastním vytápěním. Sloužit tento zahradní domek může i jako umělecký ateliér pro kreativce.

Fotografie: Mathieu Carrière & Jennifer Boily Demers