Přes 300 let starý kamenný dům prošel povedenou rekonstrukcí. Uvnitř překvapí luxusním interiérem

Fotografie: ImgurPhotos

V anglickém hrabství Cornwall je řada starých šlechtických sídel a venkovských domů, jejichž historie sahá několik století zpátky. Exteriér se příliš nemění, ale zato interiér těch domů, které jsou stále obydlené, v sobě spojuje historické prvky s těmi moderními.

Podívejte se s námi na konkrétní příklad venkovského domu z počátku 17. století. Velké změny ve vzhledu starých domů se nedělají zejména proto, aby byl zachován styl, který se v dané oblasti v daném období používal a převládá zde.

Exteriér

Dům zvnějšku vypadá poměrně nenápadně, fasáda je jednoduchá, v tlumené přírodní barvě, dům je osázen malými okny, která nejsou umístěna nijak pravidelně. I to dokládá, že je zde respektována historická tradice.

Fotografie: ImgurPhotos

I střecha tvarově odpovídá dobám minulým, jen materiály jsou voleny tak, aby byl interiér domu chráněn moderními technologiemi. Dům je postaven v malebné oblasti, což hostům umožňuje, aby si užili nejen svůj pobyt v netradičním a krásném domě, ale také okolní přírodu.

Interiér

V interiéru na první pohled překvapí příjemné, světlé odstíny stěn, podlah i nábytku, a také dostatek světla, protože při pohledu zvenčí by se mohlo zdát, že v domě bude naopak panovat přítmí, zejména díky již výše zmiňovaným malým oknům.

Fotografie: ImgurPhotos

Obývacímu pokoji dominuje krb s pravým ohněm, obložený přírodním kamenem. Jedno z oken je umístěno v nice, v níž byl vytvořen útulný prostor umožňující například relaxaci s knihou nebo možnost nerušeně se kochat výhledem.

Nechybí pohodlný nábytek, přičemž je zde jak starožitné křeslo, tak také moderní sedací souprava. V pokoji je dokonce i plochá televize, jejíž bílý rám zajišťuje, že ladí s celkovým pojetím místnosti.

Fotografie: ImgurPhotos
Fotografie: ImgurPhotos

Pokud jde například o jídelnu, hlavním prvkem je bílá dřevěná komoda, která obsahuje potřebné kuchyňské náčiní, kulatý dřevěný stůl s bílými židlemi a lustr, který zajišťuje měkké osvětlení místnosti. Z jídelny vedou dveře na dvůr a do malé zahrady, která k domu patří.

Velkým překvapením je koupelna, která je především mnohem prostornější, než byste v takovém domě čekali. I ona je velice světlá, stěny jsou pokryty malými kachličkami, které doplňují jen o málo tmavší dlaždice na podlaze.

Fotografie: ImgurPhotos

Velká vana na nožičkách v retro stylu je umístěna pod oknem, ve stejném stylu je také hranaté umyvadlo, nad kterým je v širokém dřevěném rámu umístěno zrcadlo. Dostatek světla v koupelně kromě okna zajišťuje rovněž lustr.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]