Starší dáma si ve vlastnoručně přestavěném Fiatu užívá pohodlné bydlení za nízké náklady

Fotografie: OSX / Public domain

Že se do dodávky nemůže vejít plnohodnotně vybavený domov? Čtyřiašedesátiletá Clare z USA vám ukáže, že to jde, a ještě k tomu stylově.

Velký dům přináší radost pouze do té doby, dokud v něm má kdo bydlet. Když Clare ve svém domě se čtyřmi ložnicemi osaměla a kromě samoty ji tížila ještě hypotéka, rozhodla se svůj život změnit. Přestavěla si dodávku a vytvořila si tak netradiční zázemí.

Když je dům pro jednoho moc velký

Clare žije takříkajíc na volné noze. Je umělkyně, což jí pravda příliš peněz nevynáší. To byl ostatně i jeden z důvodů, proč se rozhodla nechat za sebou svůj starý život a vydat se jiným směrem. Původně totiž Clare žila víceméně od výplaty k výplatě, platila hypotéku a byla obklopena prázdnými pokoji ve velkém domě. Nyní si žije sama pro sebe, ve svém vlastním obydlí, které si navrhla do posledního centimetru. Vytvořila jej v útrobách dodávky.

Jak je patrné i z dřívějšího článku na BydlímeÚtulně, ke stáří již člověk nepotřebuje tolik místa ani věcí. Proto Clare prodala svůj dům a vytvořila si nový domov jinak a jinde. Konkrétně si vybrala rozměrný Fiat Ducato Maxi z roku 2016, do nějž napasovala svou vizi. Dodávka ji vyšla přibližně na 580 000 Kč, přičemž další více jak 1 milion korun investovala do přestavby inspirované jejími vlastními návrhy.

Clařin domov Myší díra

Jak uvádí Lidovky, život v dodávce je v posledních letech čím dál oblíbenější, neboť i v takovém alternativním domově se dá přebývat pohodlně a bez kompromisů. A Clařina dodávka je toho důkazem. Ačkoliv zvenku vypadá jako každé druhé přepravní auto, už jen po odsunutí posuvných dveří se odhalí vstup do Myší díry, jak Clare svůj domov láskyplně pojmenovala. A zaujme nejen netradiční vstup s klasickými dveřmi a okny, ale rovněž celý interiér.

Pojízdný hrad: Rodina vlastnoručně přestavěla staré nákladní auto na domov na kolech

Prohlídka malého domku pro Medium ukazuje, jak si Clare poradila se zázemím pro každodenní fungování. Kromě prostorné kuchyně – neboť Clare ráda vaří – tu má nejen širokou postel, ale třeba i kompostovatelnou toaletu a sprchový kout. Veškeré zařízení je vyvedené ve dřevě, díky čemuž prostor působí útulně a hřejivě. A navíc je Clare kompletně soběstačná, co se týče energií.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]