Při čištění záchodu řada lidí zapomíná na určité části, kde se také vyskytují bakterie

Čištění záchodu by měla být samozřejmá součást úklidu vaší domácnosti. Jednu část ale řada lidí přeskakuje, což je poměrně velká chyba, ke které by nemělo docházet. Společně se podíváme na to, zda to náhodou neděláte také.

Záchod je plný bakterií

Proč by se na čištění záchodu nemělo nikdy zapomínat a proč by se měl čistit minimálně jednou týdne? Vychází to z faktu, na co konkrétně se používá a tedy z faktu, že je místem s velkým výskytem bakterií. Pro ty je zde díky vodě a vlhkosti také optimální prostředí a tak se během krátké chvíle mohou rozmnožit.

Aby se nerozšiřovaly více, je třeba věnovat záchodu náležitou péči a minimálně jednou týdně byste měli provést čištění záchodu za pomocí těch prostředků, u kterých je jistota toho, že dané bakterie dokážou velmi dobře zahubit a toaleta bude, alespoň na několik hodin, zcela bez nich.

Na co lidé často zapomínají?

Podívejme se společně na to, na co se při čištění záchodu velmi často zapomíná. Jde především o místa, která máte přímo na záchodě. Držák toaletní štětky, nebo držák toaletního papíru. I tady je bakterií více než dost.

Řada lidí často čistí jenom to, co vidí. Přitom mnoho bakterií se nachází pod okrajem mísy, kde se nečistoty hromadí a bakterie se množí. S každým spláchnutím se dostanou do mísy samotné i do okolí záchodu z drobných stříkanců.

Na co řada lidí při čištění toalety zapomíná, to jsou obklady na stěnách, stejně jako podlaha na zemi. I tady je třeba zapracovat na tom, aby bylo vše čisté, umyto pokud možno antibakteriálním přípravky.

Vyvarujte se mnoha dalším chybám

Mezi ty patří například i to, že se prostor toalety čistí stále jednou houbičkou nebo hadříkem. To je velká chyba, jelikož tím bakterie pouze přesouváte z místa na místo. Je vhodné mít jednu pomůcku na vnitřek mísy, druhou na samotný záchod a třetí na podlahy a obklady.

Také by se nemělo zapomínat na kvalitu čističe, který by měl nejenom odstranit nečistoty, ale měl by umět zahubit i bakterie. Když nejste příznivci chemie, tak vám klidně může pomoci i běžný ocet, který máte v kuchyni.

Fotografie: Pexels