Odolné skvrny odstraní i nejlevnější prací prášek na trhu. Hospodyně ho dokážou vylepšit

Fotografie: J. / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Kvalita pracích prášků se podle složení může výrazně lišit. Nejvíce to pak poznáte na čistotě vypraného prádla. S tímto trikem jednoduše vyperete i ty nejodolnější skvrny.

Aby bylo prádlo po skončení pracího programu co nejčistší a nejvoňavější, záleží především na vlastnostech používaných pracích prostředků. V dnešní době jsou k dostání prací přípravky, které jsou šetrné k barvám oblečení, a některé druhy jsou jemnější k náchylnějším materiálům. Díky aviváži oblečení zachycuje mnohem méně statické energie, a ještě k tomu nádherně voní. S některými odolnými skvrnami si ale někdy neporadí ani nejlepší prací prášky a gely a nezbývá než daný kousek předem přeprat ručně. S tímto problémem vám ovšem může pomoci tento jednoduchý trik.

Praní šetrné k oblečení i k přírodě

Přírodní prací prostředky si v dnešní době získávají čím dál větší oblibu. Nejenže dokážou účinně a efektivně z prádla odstranit jakékoliv zaschlé skvrny, ale jsou mnohem prospěšnější lidskému zdraví i životnímu prostředí. Jejich pořizovací cena může být často mnohem nižší než u přípravků plných chemikálií. Do nejobyčejnějšího pracího prášku navíc stačí přidat jednu ingredienci navíc a vyperete z oblečení i ty nejodolnější skvrny.

Jak vylepšit obyčejný prací prášek

Abyste vylepšili prací vlastnosti běžného pracího prášku, stačí vám do bubnu pračky přilít trochu amoniaku neboli čpavku. Nejprve naplňte pračku špinavým oblečením, jak jste zvyklí, přidejte do zásobníku prací prášek nebo prací gel a do bubnu pračky přímo ke špinavému oblečení nalijte 40 ml amoniaku. Následně zapněte běžný prací program. Ze zápachu čpavku si nemusíte dělat starosti, prací prostředek uvnitř pračky jeho zápach neutralizuje.

Fotografie: Pixabay

Vynikající vlastnosti čpavku

Přidáním čpavku do pracího programu nejenže zlepšíte vlastnosti pracího prášku, ale navíc vám tato látka během praní ochrání materiál i barvu praného oblečení. Místo běžné aviváže můžete do pracího cyklu přilít 2–4 polévkové lžíce octu. Prádlo je po vyprání s těmito dvěma ingrediencemi dokonale čisté, voňavé a také velmi jemné a příjemné. Rozdíl poznáte i při následném žehlení, protože takto vyprané prádlo bude vyžehlené raz dva.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]