Domácí osvěžovač záclon, koberců, ložního prádla i látkového sedacího nábytku – vždy voňavá domácnost

Kdo by neměl rád, když celá domácnost příjemně voní. Od koberců, záclon, přes ložní prádlo, až po ručníky v koupelně i látkový nábytek. Závěsy i záclony budou krásně vonět vždy po vyprání, ale člověk tento typ bytové textilie nepere každý týden, tak jako ložní prádlo. Přesto existuje možnost, jak mít doma stále svěží vzduch a provoněnou domácnost.

Receptů na domácí vůně existuje nespočet. Použít může člověk esenciální oleje, ale i kůru citrusových plodů, různé bylinky a koření. My vám přinášíme ještě jeden trik, jak si vyrobit v rychlosti vůni, která prošpikuje celou vaší domácnost svěžím závanem. I bez citrusů, olejů a bylinek. Potřebovat budete pouze aviváž, jedlou sodu, teplou vodu a láhev s rozprašovačem.

Recept na domácí osvěžovač

  • 1/8 šálku aviváže

  • 2 lžíce jedlé sody

  • Horkou vodu

  • Láhev s rozprašovačem

Stačí vám horká voda z kohoutku nebo lze použít i vřelou vodu z konvice, která vám zůstane po zalití kávy a smícháte ji ještě se studenou, aby byla prostě horká, ale ne vřelá. Horká voda pomůže aktivovat a rozpustit jedlou sodu. Jakmile máte smícháno, přidáte i aviváž a celý obsah nalijete do láhve s rozprašovačem. Tak rychlé a jednoduché to je.

Získáte osvěžovač domácnosti, který můžete rozprášit do ovzduší, ale použít také na bytové textilie – ručníky, ložní prádlo, látkový nábytek, závěsy, záclony, koberce, župany, ale stříknout můžete i do šatní skříně.

Nestříkejte však nikdy přímo na látku, ale trochu z dálky a před použitím vždy směs protřepejte. Získáte tak osvěžovač typu Febreze (osvěžovač bytu a textilu) a vyjde vás podstatně levněji.

Obrázky: mostcraft