Sen o levném bydlení v harmonii s přírodou: Pojítkem obou přání se stal přepravní kontejner

Fotografie: Depositphotos

Splnění celoživotního snu se může zdát nemožné, ale pro paní Rosie se to stalo skutečností – v srdci přírody si postavila dům z šesti metrových kontejnerů.

Máte představu o svém vysněném domově? Děti by jistě vymyslely bydlení pod mořem, pod zemí, na stromě, nebo v oblacích. Inu, některé představy jsou již reálné a některé vůbec. Mnoho dospělých však hledá vysněný domov za rozumné peníze. A když je to navíc ekologicky přístupné, je to další bonus k tomu. Někdo staví domy z použitých lahví, někdo používá zelené střechy a někdo zase využívá staré kontejnery, které složí dohromady a vytvoří z nich domov.

Šest kontejnerů ležících v přírodě

Paní Rosie žije v Coromandelu na Novém Zélandu a její dům je opravdu jedinečný. Skládá se z 6 kontejnerů po šesti metrech a nachází se uprostřed přírody. Když se člověk podívá na fotky, zůstává bez dechu nad krásou místa. Rosie totiž miluje přírodu, takže volba byla jasná. I když staré kontejnery vypadají, že v lese nemají co dělat, paní Rosie z nich dokázala udělat nádhernou základnu, které směle říká domov.

Když Rosie přišla na nápad postavit si dům z přepravních kontejnerů, byla to pro ni cesta k vytvoření unikátního domova, který bude plně integrován do přírody. Rozhodnutí nebylo lehké, ale nakonec se rozhodla a postavila si svůj sen. Kontejnery nebyly v nejlepším stavu, ale Rosie se snažila je co nejlépe využít. Všechny kontejnery byly spojeny pomocí jedné stěny, což umožnilo vytvoření přirozeného toku mezi jednotlivými místnostmi.

Ekologie je důležitá

Tento dům však není jen o kráse. Paní Rosie si při jeho stavbě dala pozor na to, aby byl co nejvíce ekologický. Na střeše má dvanáct solárních panelů, konfiguraci 4kW a dvě 2 500litrové nádrže na dešťovou vodu. Rosie si vytvořila i vlastní zahrádku, kde pěstuje své vlastní plodiny. Pro zahradu využívá vodu dešťovou ze zmíněných nádrží. Tento systém udržitelnosti byl pro Rosie velmi důležitý a při navrhování domu se snažila využít co nejvíce obnovitelných zdrojů.

Dům se skládá z jedné ložnice, obývacího pokoje, koupelny a kuchyně. Všechny místnosti jsou plně zařízené a mají moderní design. K dispozici je také prostorná terasa, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na okolní krajinu. Uvnitř domu je také obrovská knihovna, kterou plní knihy paní Rosie. Kromě toho je zde i krb a koupelna, jež opravdu vyrazí dech. Celkově se jedná o naprosto jedinečné místo, kde může paní Rosie žít svůj sen.

Je úžasné vidět, jak se lidé dokážou vrhnout za svým snem a udělat něco tak výjimečného. Paní Rosie nám ukázala, že pokud máme silnou vůli a chuť uskutečnit své sny, není to nemožné. Stačí najít to správné místo a začít s výstavbou. Pokud vás tento příběh inspiroval, můžete se také pustit do stavby svého vlastního domu snů.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]