Problémy se škrábanci na oknech pomůže vyřešit jedlá soda nebo zubní pasta

Při mytí oken jste si všimli škrábanců a vadí vám? Potom nemusíte být smutní, naštěstí existuje řešení, jak si s nimi poradit. S jejich odstraněním vám pomohou běžné prostředky, které míváme doma. Když ne jeden, tak alespoň druhý.

Než se pustíte do boje se škrábanci, okna umyjte, abyste věděli úplně o všech místech, kde je potřeba zaměřit pozornost. Na okně by neměly být žádné šmouhy a nečistoty. Připravte si některou z těchto pomůcek

  • Zubní pasta

  • Jedlá soda

  • Dětský pudr

  • Rostlinný olej

  • Krém na škrábance (na auta)

Zubní pasta

Pastu na zuby nemusíte použít pouze k ústní hygieně, dokáže v domácnosti zastat i úklidový prostředek. Bezvadně čistí vodovodní baterie, nerezový dřez nebo si poradí se škrábanci na skle. Stačí nanést malé množství zubní pasty na hadřík z mikrovlákna (hadřík na čištění brýlí) a krouživými pohyby škrábance zaleštit. Nakonec pastu setřete vlhkým hadrem a vyleštěte dosucha.

Jedlá soda

Jedlá soda slouží jako kypřidlo při pečení, ale je i výtečný úklidový prostředek. Poradí si s vodním kamenem, připálenými pánvičkami, vyčistí stříbro a mnoho dalšího. Použít ji můžete také k odstranění škrábanců. Smíchejte v malé misce jedlou sodu s trochou vody, až vznikne hustší pasta, kterou opět krouživými pohyby rozetřete přes škrábanec. Hadřík opláchněte a dočistěte vodou, pak utřete dosucha.

Dětský pudr

Máte-li doma malé děti, pak určitě nechybí ani dětský pudr. Smíchejte pudr s vodou tak, aby vznikla hustá kaše, kterou pomocí jemného hadříku nanesete na sklo a zaleštíte škrábance. Postup je vždy stejný. Nakonec dočistit čistým navlhčeným hadrem a následně vyleštit suchým.

Rostlinný olej

Na velmi jemný hadřík kápněte několik kapek oleje a a vetřete do škrábance. Pokud šrámy nezmizí, zkuste postup opakovat. Jde o velice šetrnou metodou, se kterou oko nijak nepoškodíte. Na hluboké škrábance však tato metoda moc účinná nebude, spíš ty lehké, povrchové.

Hotový výrobek

Můžete také zkusit krém na škrábance na auta. Těchto výrobků existuje několik, můžete tedy vybírat. Krém naneste na hadřík a škrábance zaleštěte. Jestliže ani tato metoda nezabere, budete se muset se škrábanci na oknech smířit a jejich maskování řešit třeba nějakou vhodnou dekorací na okna.

Fotografie: Pixabay