Prodej nemovitosti usnadní důkladná příprava a kvalitní fotografie – home staging

Rozhodli jste se pro prodej nemovitosti a prezentovat ji hodláte na realitních serverech? Pak věřte, že jsou to právě fotografie, které rozhodují o množství potencionálních zájemců. Často máte pouze jeden pokus na to, abyste případné zájemce zaujali, protože pokud vaše snímky nezaujmou, budou si prohlížet další, lákavěji nafocené nemovitosti. Zkrátka interiér musí vypadat dobře.

Home staging

Home staging je de facto příprava nemovitosti k prodeji či pronájmu a její profesionální prezentace na trhu s realitami. Dřív než se do fotografování pustíte, je důležitá příprava. Stejně tak, jak vám záleží na vašem zevnějšku v případě, že se máte fotit – účes, oblečení, úsměv, tak je potřeba upravit i nemovitost. Jsou to právě fotografie, které odhalí i drobné nedostatky, jako jsou mastné fleky na zdi, šmouhy na oknech, neustlaná postel, zašedlá záclona, nepořádek, nesoulad.

Úklid a úprava

Než začnete nemovitost fotit, pořádně ukliďte. Nemáte-li na to čas, najměte si profesionální úklidovou službu. Mimo úklidu si dejte záležet na úpravě nemovitosti. I maličkosti, jako je vázička s kytkou, květináč (pozor však opět na rušivé elementy, jako mohou být zvadlé kytky či suché listy), lustr, načechrané polštářky na pohovce atd. Zkrátka interiér musí být jako ze škatulky. Žádné rozházené hračky, nádobí na sporáku či kuchyňské lince, ovladače na konferenčním stolku, provozní nepořádek. Totéž platí již o příchodu k bytu/domu. Uvidí-li zájemce kupu obnošených bot před dveřmi, špinavou rohožku, oloupané dveře, jen těžko projeví zájem.

Kvalita fotografií

Máte vše připravené do puntíku a chystáte se fotit? Pak věřte, že důležitá je i samotná kvalita fotografií. S nedostačujícím osvětlením by vaše snaha přišla vniveč. Pokud nejste zdatní fotografové, pozvěte si profesionála, který má vše potřebné vždy sebou, včetně přídavného světla. Ideálně, když si nejdříve přijde nemovitost prohlédnout, aby věděl, co vše bude potřeba. Nebraňte se při focení použít i vypůjčené rekvizity. Když bude interiér hezky upraven, člověk si snáze představí, že už tam bydlí a vybaví si to podobně.

Obrázek: pixabay.com