Malá džungle na balkonu všech velikostí: Okrasné květiny okouzlí i z ulice (Video)

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete změnu, potřebujete jen dost materiálu, vlastní ruce a tu správnou inspiraci. Ne vždycky musí být nové kusy zárukou úspěchu, někdy je klíčem pravý opak.

Obložení balkonových prostor nutně nemusí oslnit svou krásou. Když totiž šikovně zkombinujete betonový blok, skleněné stěny a staré obklady, může to vypadat opravdu dobře. Internet je přitom plný tipů a nápadů na renovace, ze kterých se lze velmi snadno inspirovat. Současně nemusíte za takovou rekonstrukci utrácet horentní sumy. Dokonalým příkladem takového přístupu jsou třeba TikTok videa Diány Vivien Baloghové, která svým balkonem oslní i kolemjdoucí na ulici. Nápady tohoto typu zkrášlí balkony všech velikostí.

Trocha inspirace a několik složek

Té se povedlo proměnit starou terasu doslova v edenskou zahradu o sotva 2 m². Použila přitom jen několik zcela jednoduchých řešení. TikTokerka nejdřív vybrousila do hladka zábradlí. Pak ho natřela základním antikorozním nátěrem, který ještě překryla hnědou metalickou barvou. Na podlahu následně přišla zaklapávací dřevěná krytina. Tento krok dodal balkonu vynikající vzhled. Doplnila ho ještě dřevěná police.

Na tu přišlo mnoho krásných květin. Druhý roh terasy se stal místem pro malé venkovní křeslo a stolek na příjemný ranní šálek kávy. I podlahu pokrylo několik příjemných zelených rostlin, vznikla tak atmosféra skutečné džungle. Což bylo to hlavní, čeho chtěla majitelka balkonu svým zásahem dosáhnout. Ať už tedy přemýšlíte přímo nad renovací, nebo máte jen rádi vlastní projekty, toto je něco, co stojí za pokus.

@viviendianabalogh Egy kis nyári erkély DIY??‍???‍?? Festék: Trinát zománcfesték (502 barna) Padló: IKEA Runnen Polcos tartó: IKEA Tordh Kis asztal: IKEA Gladom Kis virágtartó: IKEA Knarrevik #diy #balcony #balconydiy #doityourself #gardening #summer #erkély #erkélykert #handmade #art #homedecor #design #craft #love #woodworking #crafts #home #diyprojects #homemade #decor #diyhomedecor #wood #creative #instagood #diycrafts #diyproject #crafting ♬ Cracker Island (feat. Thundercat) – Gorillaz

Nejkrásnější balkon široko daleko. Silné hnojivo zajistí, že pokvetou jako nikdy předtím

Květiny všude kolem vás

Květiny jsou pak i na několika policích regálu na boku. Kdokoli se tedy usadí na křeslo, je doslova a do písmene obklopen zelení. Všemu ještě dominuje vysoká květina, jejíž velké listy poskytují pro samotné posezení příjemný stín. Opravdu nádherné prostředí pro posezení na sluníčku, případně čtení knihy u šálku dobrého čaje. V předchozím stavu se člověk do tohoto prostoru téměř bál vstoupit. Teď místo doslova láká jak domácí, tak i návštěvníky.

Zdroj: NLC

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]