Proměnit ložnici na místnost, kde se vám bude dobře spát není vůbec složité

Ložnice je místem, kde můžeme relaxovat s knížkou, odpočívat, spát nebo také prožívat erotické okamžiky se svým partnerem. Je to téměř posvátný prostor a často takovou popelkou v oblasti designu. Nemusí tomu tak být vždy, protože nezapomínejte, že ložnice není jen místem spánku, ale i lásky. Dopřejte ji tedy trochu toho vylepšení a ukažte prostřednictvím ložnice, jak umíte být pekelně sexy. Jak toho docílit? Správnými dekoracemi, osvětlením, vůněmi, lůžkovinami.

Osvětlení

Správné tlumené osvětlení dokáže navodit tu pravou intimní atmosféru. V podstatě je jen na vás, zda dáte přednost stojací lampě, stolním lampičkám nebo chytrým světlům, které se dokážou pomocí smartphonu stmívat.

Aromaterapie

Potřebujete se nejdřív zklidnit a nabít se energií? Zkuste to pomocí difuzéru, kde stačí nalít trochu vody a kápnout několik kapek esenciálního oleje. Difuzér může plnit funkci dekorativního doplňku, ale pomůže i s navozením správné atmosféry.

Příjemná hudba

Dnes je možné ovládat na dálku nejen osvětlení, ale i hudbu. Tu můžete dokonce ovládat i pomocí hlasových příkazů, což se hodí, pokud máte zrovna zaneprázdněné ruce. Hudba je skvělý stimulátor a ve zdravém mozku dokáže způsobit obdivuhodné pocity.

Luxusní lůžkoviny

Většina lidí používá světlé prostěradlo. Už vás někdy napadlo použít černé, tmavě modré či temně šedé? Pokud ne, tak to vyzkoušejte. Na tmavém podkladu vynikne vaše pokožka a křivky těla. A pokud chcete mít opravdový zážitek, nechte vaše tělo válet se na hedvábí, luxusní lůžkoviny nejsou sice levná záležitost, ale proč se někdy nerozmazlovat.

Korálkový závěs

Pro získání soukromí nepotřebujete jen objemné závěsy či záclony. Zkuste něco trochu jiného – třeba korálkový závěs, který provokativně napovídá, co se za ním skrývá. Umístit ho můžete kolem postele, místo dveří nebo na okenní rám.

Pokojové rostliny

Některé kytky mají nádech erotiky a smyslnosti. Jejich omamná vůně působí jako afrodiziaka. Mezi takové patří například orchidej, šeřík, konvalinka. A ke kytkám pro zlepšení nálady patří: hyacinty, frézie, narcisy, pivoňky, tulipány, lilie. Nezapomeňte do ložnice umístit tedy i vázu s kytkami nebo pokojovou rostlinu v květináči.

Obrázky: mostwantedcleaners, decoracion2