Proměňte svůj domov okamžitě a bez velkých investic. Ukážeme vám několik jednoduchých fíglů

Fotografie: Unsplash

Nechte svůj domov opět zazářit. Obejdete se i bez velké finanční injekce, stačí si jen trochu pohrát s dostupnými možnostmi.

Ve svém domě či bytě se obvykle zdržujeme tak často, že se nám chtě-nechtě po nějakém čase tzv. okouká. Přestáváme ho poté vnímat těma správnýma očima a připadáme si leckdy i tak trochu diskomfortně. Ale nemusí tomu tak být, stačí jen vsadit na několik šikovných triků a rázem své bydlení osvěžíte.

Vsaďte na otevřené police, pomohou ukázat vše potřebné

Obvykle se snažíme mít doma co nejvíce uklizeno, a proto vše nepotřebné schováváme do neprostupných skříněk. Tím však zároveň všechny místnosti připravujeme o řadu osobitých prvků, které by jejich vzhledu mohly prospět. Hledáte perfektní doplněk svého stylu? Pak si určitě zamilujete otevřené poličky, na nichž si můžete vystavit své sbírky.

Fotografie: Unsplash

Velké a masivní police jsou atributem silné a sebevědomé osobnosti, ale vsadit můžete i na povedené menší kusy nábytku. Najděte svůj styl v kvalitě celkového provedení a nezapomeňte se zaměřit i na uspořádání sbírek uvnitř. A jak na to?

Věci, které vystavujete, vždy srovnejte podle velikosti

Žádná sbírka by se neměla na poličkách nebo ve skříních usadit jen tak bez ladu skladu. Naopak, dbejte na to, aby vždy měla nějaký řád. Přidejte do svého bydlení originalitu a stylovost právě jejím prostřednictvím, srovnejte jednotlivé kousky k sobě podle velikosti nebo tvaru, rozčleňte je tematicky apod. Budou tak mnohem krásnější na pohled a zároveň si je také více užijete.

Fotografie: Unsplash

Dejte některému kusu nábytku docela novou funkci

Většinou máme zažito, že stůl se používá jako stůl, židle jako židle apod. Ovšem nemusí a nemělo by tomu tak být vždy. Podívejte se, jestli vám doma nepřebývá třeba nějaká zajímavá židle, kterou byste mohli použít jako stůl nebo komodu. Jde o tak nečekaný prvek, že zaujme každého.

Když už je řeč o židlích, nezapomeňte je oživit také

Tento typ nábytku tvoří jakýsi domácí inventář, který příliš nevnímáme. Stačí však málo, abychom to změnili. Vyměňte například polovinu židlí z jídelny s těmi z kuchyně. Prostřídejte je, sestavte je do nápaditých kompozic a na zajímavý dojem je okamžitě zaděláno.

Fotografie: Pixabay

I jedno malé svítidlo dá místnosti zcela jinou atmosféru

Světlo dodává našim pokojům atmosféru a umožňuje nám se v nich cítit lépe. A investice do svítidel v podobě lampiček nebo lustrů není tak velká, abychom si je čas od času nemohli dovolit obměnit. Udělejte to a uvidíte, jak velký vliv budou na celkové vzezření pokojů mít. A to platí i pro drobné textilie, jako jsou třeba polštářky. Tyto doplňky už dávno přestaly být pouze obyčejným doprovodem pohovky. Naopak.

Fotografie: Unsplash

V současné době dokážou skvěle doplnit váš styl bydlení. A to jednoduše tím, že se přizpůsobí třeba aktuálnímu ročnímu období nebo svátečním příležitostem. Vyplatí se tedy mít v zásobě několik různých sad a měnit je podle potřeby. A není nutné pořizovat kompletně nové polštáře, leckdy vám stejnou službu udělají i povlaky.

Zaměřeno na knihovnu aneb zapomeňte na nudu

Máte doma velké množství knih? Pak nedovolte, aby opticky vaše bydlení přehlušily. Naštěstí tomu lze snadno předejít. Stačí do poliček umístit i nejrůznější drobné dekorace. Skvělé jsou kupříkladu suvenýry z výletů a jim podobné. Uvidíte, jak knihovnu rozzáří.

Rozdělejte prostor nevídaným způsobem

Ať už si to uvědomujeme nebo ne, každá místnost je vždy rozdělena na zóny. Odpočinkové, pracovní, na cvičení, na hraní… A pokud chcete svému bydlení dodat nový nádech, měli byste je nějak opticky oddělit. Leckdy stačí i nová textilie na podlaze, samolepky na stěnách apod.

Fotografie: Pixabay

Pohrajte si se zařízením jednotlivých místností a nebojte se změn

Posledním šikovným trikem je použití věcí, které už máte, ale docela jiným způsobem. Například koberec, který doteď vévodil ložnici, můžete přesunout do obývacího pokoje. A váza z kuchyně může přijít na chodbu. Možností je spousta, nabízejí však opravdu velký efekt. Vyzkoušejte to.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]