Zpříjemnění prostředí domácí kanceláře pomůže ušetřit čas a zvýšit produktivitu

Designed carpet and grey pouf on glossy white floor. Home office design concept

Práce z domova je určitě bezva, ale není to pro každého. Ovšem dnes nebude řeč o výhodách a nevýhodách práce z domova. Ale o tom, jak si tu práci co nejvíce zpříjemnit. Organizace a řád domácí kanceláře pomůže ušetřit čas a zvýšit produktivitu. Díky stylovému prostoru pro práci, se chopíte každodenních úkolů s mnohem větší chutí.

I když se mnohdy zveřejňují studie, že pracovní stůl s nepořádkem je známkou geniality, vynalézavosti a schopnosti pracovat pod tlakem, je tu a tam vhodné rozmotat změť kabelů, maximalizovat funkčnost a pracovní místo uklidit v rámci svých možností a schopností. Přeci jen většina lidí dá přednost úhlednosti a estetice.

Organizéry

Jedním z předpokladů, že udržíte na pracovišti pořádek, je organizování dokumentů a kancelářských potřeb. S tím pomohou různé organizéry. Mimo pořádku mohou plnit i dekorativní funkci.

Kytka

Kytka zpříjemní celkový pohled na pracovní stůl. Navíc je prokázáno, že zeleň zvyšuje produktivitu a nabíjí vás pozitivní energií. Jsou i kytky, které se do kanceláře doporučují více, než jiné. Je to například dracéna, břečťan, lopatkovec, fíkusy, kapradiny. Kytky pomáhají se zbavováním stresu, přináší pocit uklidnění, radosti a harmonie, který během práce potřebujeme.

Lampička

Lampička je nejen důležitou součástí pracovního stolu, ale může plnit i funkci nepřehlédnutelné dekorace. Zajistí tak nejen dostatek světla při práci, ale i útulnější prostředí.

Nástěnná tabule

Do domácí kanceláře si můžete na stěnu pověsit obrázky, fotografie, různé dekorace, ale chybět by neměla ani nástěnná tabule, kam si lze zaznamenávat úkoly a poznámky. Nástěnná tabule zcela jistě přispěje k osvěžení domácí kanceláře.

Těžítko

Těžítko je skvělá pomůcka, která zajistí, že se vám nerozlétnou veškeré dokumenty po místnosti s prvním průvanem. Navíc může jít o vysoce dekorativní prvek.

Karafa na vodu a sklenička

Během práce je nutné myslet také na pitný režim. Ale jen málokdo pravidelně vstane a dojde se napít. Karafa a sklenička (umístěné na stylovém podnose) vám připomenou, že se máte napít. Navíc osvěží pracovní stůl.

Podložka na myš

Nudný stůl příliš nepodpoří inovativní nápady. Vynasnažte se, aby vaše pracovní místo bylo organizované, přehledné a poutavé. S tím může pomoci i něco tak fádního, jako je podložka pod myš.

Fotografie: terrysfabrics, smallhousedecor