5 jednoduchých kroků k zajištění vašeho domova po dobu vaší nepřítomnosti

Těšíte se, že si uděláte zaslouženou pauzu a odjedete odpočívat, ať už někam na hory či k moři, ale děláte si starosti o bezpečí svého domu? Přinášíme vám seznam základních kroků, které mimo instalace zabezpečovacích prvků, kvalitního zámku, oken a poplašných systémů přispějí k vašemu klidu. Zajistěte svůj domov a užijte si bezstarostnou dovolenou.

Nechlubte se, že odjíždíte

Informujte bezpečnostní společnost, sousedy a rodinu, že odjíždíte. Pokud by se dělo něco divného/podezřelého, aby na to mohli pružně reagovat. Nechlubte se však celému světu, že odjíždíte.

Nenechte hromadit poštu

Je-li to možné, pozastavte doručování časopisů, novin dokud se nevrátíte a zároveň požádejte přátelé nebo souseda, aby případnou příchozí poštu vyzvedával. Nahromaděná pošta je znamením, že nikdo není delší dobu doma.

Odpojte některé spotřebiče

Odpojením některých spotřebičů nejenže ušetříte za energii, ale uchráníte svůj dům i spotřebiče před nečekanými a ne zrovna příjemnými nehodami. Odpojte klimatizaci, hlavní přívod vody, vytáhněte ze zásuvek nabíječky, notebook, varnou konvici, toustovač, mikrovlnnou troubu, herní konzole, apod.

Udržujte zahradu

Jestliže po většinu roku vypadá vaše zahrada dobře a najednou tráva sahá ke kolenům, může to být znamení pro zloděje, že delší dobu není nikdo doma. Zaplaťte tedy někomu, kdo se po čas vaší nepřítomnosti (bude-li) to na déle postará o zahradu.

Ochranné prvky

Dnes je spousta chytrých zařízení, které lze použít. Může jít o spínač světel, kdy se světlo rozsvěcuje a zhasíná podle nastavených intervalů. Existují však i štěkače, které jsou nerozeznatelné od živého psa. Zařízení vydává zvuky (štěkot) rovněž podle nastavených intervalů.

Člověk toho může udělat opravdu hodně. Od bezpečnostních dveří, kvalitního kování na oknech a celkové zajištění oken, alarmy, využít ochranných prvků a rozhodně nepodceňujte i pojištění domácnosti.