Proměňte svoji zahradu v ráj pro děti a nebudete litovat

Teplé dny nás stále provázejí a zdaleka se nechýlí ke konci. Proto čeká děti ještě dlouhá doba, kdy mohou trávit čas s kamarády venku na čerstvém vzduchu. Mnohdy ale není možné dovádět na ulici kvůli četnosti aut a dětská hřiště mohou být přeplněná. Je vhodné myslet na výbavu na zahradu, kde děti mohou trávit čas s kamarády nebo se bavit samy, zatímco dospělí grilují.

Skluzavka namokro

Skluzavku si asi vybaví každý, když se řekne dětské hřiště. Všichni jsme zkoušeli sjíždět dolů po břichu, pozadu, sbíhat skluzavku nebo ji vybíhat. To patří k dětství. Pokud však přemýšlíte nad tím, že na svoji zahradu nějakou skluzavku dáte, myslete na to, že existují takové, ke kterým lze připojit hadice. Ihned máte malý tobogán, který se v horkých letních/jarních dnech bude hodit!

Domek pro děti

Ani nevíte, jak děti baví, když si mohou hrát na rodinu, když mohou z nějakého, byť malého prostoru, vytvořit svůj hrad, pevnost. Proto nezapomeňte na zahradu pořídit malý domeček, ve kterém se vyřádí holky i kluci. Do něj navíc nainstalujte police, židličky, stoleček a uvidíte, o že o dětech neuslyšíte celé odpoledne.

Pískoviště se stříškou

Pískoviště patří k dětskému hřišti stejně jako skluzavka. Na zahrady k rodinným domkům lze navíc sehnat chytrá pískoviště, která jsou přenosná a malí stříšku, která chrání děti před přímým sluníčkem, zatímco si hrají. Takové pískoviště není ani těžké vyrobit doma, stačí na to pár prken a písek. A co se stříškou? Poraďte si s obyčejným slunečníkem!

Bazén je nutností

Naprostou nutností je v létě místečko, kde se vaše děti zchladí během dovádění. Nemusíte mít zabudovaný bazén pro partu dospělých lidí. Pro děti stačí malý nafukovací bazének, opět nejlépe se stříškou, pod kterou se schovají i nejmenší námořníci a piráti. Předejdete tak popálení od sluníčka a dalším nepříjemnostem.

Obrázek: pixabay.com