Proměňte svou starou letní chalupu v útulné místo, odkud se vám nebude chtít vrátit zpět domů

Trend letních chalup se opět vrací do módy. V minulosti nebylo nic překvapujícího, že řada rodin vlastnila chalupu, kde jezdívali s rodinou na víkend i na celé prázdniny. Tento trend pak vymizel s možností cestovat. Naštěstí se opět tento koníček „chalupaření“ opět vrací do módy a lidé si uvědomují čarovnou moc přírody, klidu, odpočinku a relaxace.

Relaxovat se nám bude dobře jen v příjemném prostředí. Proto je nanejvýš důležité postarat se také o to, aby i chaloupka byla útulným místem. Přinášíme vám několik tipů, jak si zpříjemnit pobyt na chalupě, která rozhodně nemusí stát několik milionů. Radost vám udělá i menší a starší stavení. Vůbec nemusíte mít chalupu připomínající vilku s velkou zahradou. Čím tradičnější – tím lepší.

Omamná vůně dřeva

Jestli nesmí v takové chalupě něco chybět, pak je to vůně dřeva, která vykouzlí tu pravou atmosféru. Pořiďte si na chatu bytelnou truhlici na peřiny, komodu na prádlo, regál na knihy, postel z masívu či dřevěnou lavici do kuchyně. Správným stylovým nábytkem vytvoříte základ útulné chalupy. Pokud se vám tento způsob zdá být poněkud drahý, pak nekupujte nový nábytek, ale hledejte různé prodejce na internetu, obejděte bazary s nábytkem. Případně se nebojte ani palet, bedýnek na ovoce a zeleninu. Zapojte fantazii a vyzdobte chalupu v pravém chalupářském stylu. Nezapomínejte na stylové truhlíky za okno, ručně háčkované záclonky, koberečky.

Klíčové je pohodlí

Na chalupu si jezdí člověk především duševně odpočinout, relaxovat. To však neznamená, že si ji musíte vybavit ve stylu středověku. Klidně si do kuchyně pořiďte myčku na nádobí a nebojte se moderních spotřebičů. Na peci vařit nemusíte. Klidně si kupte moderní sporák. Dnes je možné pořídit elektrospotřebiče v retro či vintage stylu. Tudíž moderní sporák může svým vzhledem připomínat pec po babičce.

Jaké barvy volit?

Barvy bývají častým problém v interiérech, a netýká se to pouze bytů a domů, ale právě i chalup. Nicméně u chalup platí nepsané pravidlo, čím klasičtější, tím lepší. Inspirujte se okolní přírodou. Kromě dřeva můžete použít barvy jako je bílá, hnědá, modrá, zelená. V tomto ohledu buďte spíš umírnění.

Sítě do oken a dveří

Ačkoliv to zní jako banálnost, komáři dokáží člověku pořádně znepříjemnit život. Proto nezapomeňte pořídit do oken a dveří sítě proti hmyzu. Mimo jiné lze například v ložnici pověsit nad postel bílou moskytiéru, která nejenže ochrání před hmyzem, ale vypadá i romanticky/stylově.

Obrázky: elledecoration, pixabay